ŠTIRIDNEVNO DRUŽENJE Z NOVIMI ČLANI V SEMIČU

Novice Splošno

V Domu paraplegikov v Semiču smo od 22. do 25. maja 2018 pripravili štiridnevni tabor, ki se ga je udeležilo sedem novih članov društva. Pridružili so se jim še trije starejši člani, spremljali pa so jih: socialni poverjenik Štefan, osebna asistentka Špela, študentka delovne terapije Janja ter Marinka in Mojca. V Semič jih je varno in udobno pripeljala naša voznica Alena.

Začetek druženja ni bil prav obetaven, saj so se iz Ljubljane odpeljali v močnem dežju, po dolini dolenjske lepotice Krke pa so prispel v lepo in s soncem obsijano Belo krajino. Že prvi dan so obiskali vinsko klet našega soseda in nekdanjega semiškega župana ter poskusili različna belokranjska vina.
Naslednji dan so se podali do Osnovne šole Brihtna glava v Radovici pri Metliki in bili eno šolsko uro pri pouku, ki je potekal tako kot v petdesetih letih prejšnjega stoletja. Tovarišica je imela v rokah šibo, v kotu pa je bila tudi koruza na kateri so v tistih časih klečali neposlušni učenci. No, naši »učenci« so bili pridni, vsi so »izdelali« in prejeli tudi »izkaz« o uspešno zaključenem letu. Ob vrnitvi pa so si mimogrede ogledali še lep izvir reke Krupe, ki je bila pred leti zelo onesnažena s strupenim in rakotvornim PBC.
Srečanje so popestrili še z balinčkanjem in pikadom, predvsem novi člani pa so dobili vrsto izkušenj. V prijetnem druženju so vsi pridobili polno novih dogodivščin.

Image-19004

Novice Splošno

50 KILOMETROV DOŽIVETIJ

Peščica članov Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine se je 31. avgusta 2025 podala na nepozaben izlet z električnimi priklopniki.
Image-19003

Novice Splošno

SREČANJE ČLANOV DRUŠTVA S POVERJENIKOM ROMANOM JESENŠKOM

Izmenjava izkušenj, informacij in druženje članov Društva paraplegikov.
Image-19002

Novice Splošno

OBDAROVANJE NAŠE JUBILANTKE ANE FERŽAN

V sklopu tradicionalnega obdarovanja jubilantov smo se v društvu spomnili tudi naše članice Ane Feržan, ki je v drugi polovici avgusta praznovala 80 let.
Image-18998

Novice Splošno

LITERARNO-GLASBENO DOPOLDNE V DSO KAMNIK

Kratko, a prisrčno dopoldne je stanovalcem in obiskovalcem omogočilo uživanje v glasbi, literaturi in druženju, ki združuje različne generacije
Image-18996

Novice Splošno

MED PARASTRELCI V NOVEM SADU ALEŠ VRHOVC ŠESTI

V Novem Sadu sta na mednarodnem turnirju nastopila tudi naša parastrelca
Image-18993

Novice Splošno

NAŠA PARALOKOSTRELKA ODLIČNA NA TEKMOVANJU NA ČEŠKEM

Paralokostrelka našega društva Živa Lavrinc srebrna na Češkem
Image-19014

Novice Splošno

NEPOZABEN IZLET V CELOVEC

27.avgusta 2025 so se člani Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine odpravili na tradicionalni izlet, tokrat v čudoviti Celovec.
Image-18989

Novice Splošno

MATEJ BRAJKOVIČ OSVOJIL NASLOV PRVAKA

Na turnirju v Mezz Wheelchair Polish Open-a je naš najboljši biljardist osvojil 1. mesto
Image-18988

Novice Splošno

LITERARNI UTRINKI Z AVSENIKOM V DSO GROSUPLJE

Recitatorki skupine ONA&ONE razveselili stanovalce DSO Grosuplje
Image-18987

Novice Splošno

SPREJEM NOVIH ČLANOV 2025

V društvenih prostorih smo tokrat pripravili sprejem le za eno novo članico
Image-18980

Novice Splošno

ČLAN FRANC OBLAK PRAZNOVAL 90. LET

Na obisku pri članu, ki je praznoval častitljivi jubilej
Image-18986

Novice Splošno

LITERARNI UTRINKI O LEPOTAH SLOVENIJE V DSO FUŽINE

Članice literarne skupine ONA&ONE polepšale dan v DSO Fužine
Image-18974

Novice Splošno

MED ŠTIRIMI STENAMI – KATARINA MILIĆEVIĆ - PONOVITEV

Na radiu Prvi so v oddaji med štirimi stenami ponovili oddajo v kateri je bila gostja ponovno naša članica
Image-18982

Novice Splošno

SLOVENIJA V VERZIH, MELODIJAH IN NASMEHIH

Recitatorska skupina Ona&one v DSO Logatec s poklonom Avseniku, slovenski poeziji in stanovalcem
Image-18969

Novice Splošno

NAŠE RECITATORKE ONA&ONE OBISKALE DSO BEŽIGRAD

Članice društva so pripravile literarne utrinke za prebivalce Doma starejših občanov Bežigrad
Image-18963

Novice Splošno

KOPALNI KOMBI – KOPANJE V PACUGU

Dan ob bazenu v Pacugu – sprostitev, druženje in morski zrak
Image-18975

Novice Splošno

DRŽAVNO PRVENSTVO V PARALOKOSTRELSTVU - 2025

Naša paralokostrelka Živa Lavrinc je tekmovala na državnem prvenstvu med paralokostrelci, vendar tekmovanja ni zaključila, ker je nastopila tudi v konkurenci neivalidov.
Image-18967

Novice Splošno

SLOVENIJA, OD KOD LEPOTE TVOJE

Literarni utrinki z glasbeno podporo Slavka Avsenika v MGC Bistrica v Domžalah
Image-18959

Novice Splošno

11. KLOBASARJENJE NA GORENJSKEM

Na enajstem tradicionalnem klobasarjenju tudi naši parakolesarji, s priklopniki.
Image-18949

Novice Splošno

V SPOMIN NEŽI MAURER - 22. DECEMBER 1930 – 20. APRIL 2025

Recitatorska skupina našega društva Ona&One je v sodelovanju z Društvom Norma 7 pripravila lep recital v spomin veliki pesnici Neži Maurer