SREČANJE Z NOVIMI ČLANI POKRAJINSKIH DRUŠTEV IN POLET S HELIKOPTERJEM

Novice Splošno

Na sprejemu in poletu s helikopterjem, ki ju je za nove člane pripravila Zveza paraplegikov Slovenije so bili tudi člani našega društva.

Zveza paraplegikov Slovenije je 20. septembra 2023 organizirala srečanje z novimi člani pokrajinskih društev, ki so se pridružili v zadnjem letu. Na vabilo so se odzvali člani iz različnih koncev Slovenije, nekateri so prišli v spremstvu osebnih asistentov ali družinskih članov, na srečanju pa se nam je pridružilo še nekaj starejših članov.
Prvi del srečanja je potekal v sodelovanju z Ministrstvom za obrambo RS in Slovensko vojsko, za kar gre zahvala predvsem Rudiju Medvedu, državnemu sekretarju Ministrstva za obrambo RS, in predsedniku Zveze Danetu Kastelicu.
Zbor udeležencev je bil pri Vojašnici Boštjana Kekca v Bohinjski Beli, kjer je vse prisotne sprejel in nagovoril Ludvik Kožar, načelnik oddelka za civilno-vojaško sodelovanje Poveljstva sil Slovenske vojske. Posadka vojaškega helikopterja z glavnim pilotom na čelu pa jim je podala varnostna navodila. Članom so pri vkrcavanju in premeščanju na invalidske vozičke pomagali vojaki Slovenske vojske, spremljevalci pa so sledili navodilom posadke. Tudi v helikopterju je bilo poskrbljeno za varnost, saj sta bila pri vsakem poletu prisotna zdravnik in medicinska sestra. Helikopter je tako petkrat vzletel z našimi udeleženci dogodka in jih popeljal na 20-minutne panoramske lete, kjer so lahko občudovali razgled nad lepotami slovenskih alp.
Sledilo je kosilo v bližnjem gostišču, kjer je vse prisotne nagovorila Špela Šušteršič, strokovna vodja za osebno asistenco na Zvezi, ter na kratko predstavila delovanje Zveze paraplegikov Slovenije, udeležencem pa je bil za individualno svetovanje na voljo tudi svetovalec za pravne zadeve na Zvezi Matej Verbajs. Prisotni so tako v sproščenem vzdušju poklepetali, se spoznali, novi člani so se pobližje seznanili z delovanjem naše organizacije, starejši člani pa so z njimi delili dragocene življenjske izkušnje.
Zveza paraplegikov Slovenije se vsem udeležencem srečanja zahvaljuje, da ste se odzvali povabilu ter tako pomagali soustvariti prijetno vzdušje celotnega dogodka, ki bo zagotovo vsem ostal v lepem spominu.
Hvala Ministrstvu za obrambo RS in Slovenski vojski, za to enkratno izkušnjo.

 

Image-18811

Novice Splošno

IZJEMEN USPEH NAŠIH PARAPLESALK NA TURNIRJU NA NIZOZEMSKEM

Paraplesalki našega društva sta na odmevnem mednarodnem turnirju na Nizozemskem dosegli odlične uvrstitve.
Image-18803

Novice Splošno

OBISK SLOVENSKEGA ETNOGRAFSKEGA MUZEJA

Ljubitelji umetnosti smo si v Slovenskem etnografskem muzeju ogledali razstavo »Med naravo in kulturo«
Image-18800

Novice Splošno

DELAVNICA BARVANJE VELIKONOČNIH PIRHOV

V društvenih prostorih smo ob velikonočnih praznikih pripravili delavnico o različnih tehnikah barvanja pirhov.
Image-18793

Novice Splošno

NAŠE DRUŠTVO JE PRIPRAVILO 4. KROG KEGLJAŠKE LIGE IN TURNIR ZA POKAL OBČINE DOMŽALE

Naše društvo je pripravilo 4. krog kegljaške lige in 27. turnir za pokal občine Domžale.
Image-18799

Novice Splošno

SREČANJE S SOCIALNIMA POVERJENIKOMA V KAMNIKU IN DOMŽALAH

Socialna poverjenika Peter Kralj in Anton Iskra sta za "svoje" člane pripravila skupno srečanje.
Image-18791

Novice Splošno

OGLED PREDSTAVE TRUBADUR V SNG OPERI IN BALET LJUBLJANA

Ogledali smo si predstavo z naslovom Trubadur, ki je bila v SNG Opera in balet Ljubljana.
Image-18788

Novice Splošno

DELAVNICA O UPORABI PAMETNEGA TELEFONA

Prva izvedba delavnice uporabe pametnega telefona.
Image-18787

Novice Splošno

DVE BRONASTI MEDALJI ZA NAŠEGA BILJARDISTA MATEJA BRAJKOVIČA

Biljardista Matej Brajkovič in David Slaček sta na evropskem prvenstvu osvojila štiri medalje  
Image-18782

Novice Splošno

NAŠA KOŠARKARSKA EKIPA NA DRŽAVNEM PRVENSTVU TRETJA

Ekipa naših košarkarjev DP Ljubljana Mercator je na državnem prvenstvu osvojila pokal za 3. mesto
Image-18781

Novice Splošno

STRELCI DOSEGLI ODLIČNE REZULTATE NA DRŽAVNEM PRVENSTVU

Strelci našega društva so uspešno nastopili na državnem prvenstvu.
Image-18774

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OSNOVNI ŠOLI PRESKA

Predstavniki projekta Različnost je zakon so prvič obiskali Osnovno šolo Preska.
Image-18768

Novice Splošno

PREDSTAVITEV MEDICINSKO TEHNIČNIH PRIPOMOČKOV

Ponovna predstavitev medicinsko tehničnih pripomočkov podjetja Soča Oprema
Image-18767

Novice Splošno

PRAZNOVANJE JUBILEJNEGA ROJSTNEGA DNE

Ob 80. letnici smo obiskali našega člana in ga presenetili s sladkim presenečenjem
Image-18765

Novice Splošno

NAŠI ORLI TUDI TOKRAT NAVDUŠILI V PLANICI

Tudi letos se je v Panici odvijala napeta tekma ob zaključku svetovnega pokala. Nov svetovni rekord je postavil Domen Prevc.
Image-18761

Novice Splošno

SLOVENSKI PARAPLESALCI ODLIČNO NASTOPILI V HONGKONGU

Naša paraplesalka Lara Nedeljkovič je na odmevnem turnirju v Hongkongu osvojila odlično šesto mesto
Image-18747

Različnost je ZAKON Novice Splošno

OŠ BREZOVICA SMO V ENEM TEDNU OBISKALI DVAKRAT

S projektom Različnost je zakon smo se na OŠ Brezovica v enem tednu predstavili kar dvakrat
Image-18744

Novice Splošno

UROŠ MILUTINOVIČ – DRŽAVNI PRVAK MED VETERANI

Tretje kolo kegljaške lige ZPS je potekalo na kegljišču Golovec v Celju
Image-18756

Novice Splošno

ODLIČNI REZULTATI NAŠIH STRELCEV V 4. KOLU LIGE ZPS

Ekipa naših strelcev je na zaključnem tekmovanju v 4. kolu dosegla odlične rezultate
Image-18752

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ DR. FRANCETA PREŠERNA

S projektom »Različnost je zakon« smo se predstavili učencem 7. razreda na OŠ dr. Franceta Prešerna v Ribnici
Image-18759

Novice Splošno

ŠAHOVSKA EKIPA DRUGA – ADAM DMITROVIČ TRETJI

Ekipa šahistov našega društva je v tretjem krogu v prostorih Ars Vive osvojila 2. mesto