Vse bolj priljubljenega smučarskega srečanja se je udeležilo kar 20 smučarjev iz šestih pokrajinskih društev ter drugih invalidov. Med seveda tudi smučarji našega društva. Na kampu je bilo tudi sedem takih, ki so se prvikrat usedli v monoski. Testirali so monoskije avstrijskega proizvajalca Praschberger in z njimi tudi tekmovali. Za promocijo je poskrbel naš sodelavec Peter Osterveršnik. Tisti bolj nadarjeni so se že po nekaj urnem treningu in pomoči spremljevalk, samostojno in previdno spustili po lepo urejeni strmini smučišča. Seveda je bilo na začetku precej padcev, ampak z vztrajnostjo so bili zavoji vse bolj sigurni. Zadnji dan, ko je bilo na sporedu tekmovanje v veleslalomu, so nekateri celo tekmovali. Skoraj neverjetno pa je, da je očitno nadarjeni novopečeni smučar Primož Jeralič po komaj treh dneh treninga na tekmovanju že osvojil tretje mesto. Torej smučanje z monoskijem le ni tako zahtevno. Res pa je, da ga tisti smučarji, ki so smučali že pred poškodbo, veliko lažje osvojijo.
Vse tri dni so smučarje spremljale študentke tretjega letnika Zdravstvene fakultete (Katarina, Teja, Tina, Manca) in nekdanje študentke (Mateja Jerneja, Nastja, Brigita), ki so bile z nami že na prejšnjih kampih. Z njimi je bila tudi njihova mentorica prof. Alenka Plemelj. Sodelovali so tudi svojci smučarjev.
Po kratkih informativnih sestankih so vse dni trenirali na smučiščih Planja in Mašin Žaga, na slednjem pa 31. januarja pripravili tudi tekmovanje v veleslalomu. Tekmovali so tako smučarji na monoskijih kot spremljevalci in svojci, vse organizacijske niti in izvedba tekmovanja pa so bile v rokah Uroša Martinška – UNITUR, ki ima s svojimi sodelavci tudi veliko zaslug za izredno dobro počutje smučarjev na Rogli.
Na tekmovanju so smučarji progo prevozili dvakrat, štel pa je najboljši rezultat enega izmed obeh tekov. Po pričakovanju je prvo mesto in prehodni pokal s časom 0:40,54 osvojil paraolimpijec Gal Jakič, drugo Toni Zakrajšek (0:42,35), tretje pa Primož Jeralič (0:44,63).
Med spremljevalci prostovoljci je prvo stopničko osvojil Sebastjan Bajde (0.32,10), drugo Teja Simonič (0:34,12), tretjo pa Jerneja Poljanšek (0:34,25). Pokal in medalje sta podelila Nina Šuc in Peter Osterveršnik.
Stroške bivanja so udeleženci kampa plačali sami, organizacijske niti zahtevne smučarske prireditve pa so bile v rokah vodje športa pri ZPS Gregorja Gračnerja.
PREHODNI POKAL PONOVNO GALU JAKIČU
Novice Splošno

Novice Splošno Slider
PRAVICA DO DOSTOPNOSTI

Novice Splošno
NOVOLETNO VOŠČILO

Novice Splošno
TRADICIONALNO NOVOLETNO SREČANJE

Novice Splošno
SESTANEK UPRAVNEGA ODBORA DRUŠTVA

Različnost je ZAKON Novice Splošno
RAZLIČNOST JE ZAKON

Novice Splošno
SPREJEM NOVIH ČLANOV

Novice Splošno
SPREJEM PRI ŽUPANU DOMŽAL

Novice Splošno
STRELCI SUVERENO ZMAGALI

Novice Splošno
NA OGLEDU PREDSTAVE LA LA LAJF

Novice Splošno
DEDEK MARZ RAZVESELIL OTROKE ZAPOSLENIH V NVO

Novice Splošno
3. MEMORIAL ZLATKA BERNAŠKA

Novice Splošno
PODKAST Z NINOM BATAGELJEM

Novice Splošno
STUDIO OB SEDEMNAJSTIH

Novice Splošno
»MAČEK V ŽAKLJU« NAVDUŠIL NA SPREJEMU PRI PREDSEDNICI DZ

Novice Splošno
PREDAVANJE O AVTONOMNI DISREFLEKSIJI

Novice Splošno
DELAVNICA ZA KREPITEV SPOMINA

Novice Splošno
SREČANJE S POVERJENIKOM LJUBIŠO GAJIČEM

Novice Splošno
USPEŠEN ZAČETEK SEZONE: V LJUBLJANO PRIVABILO 31 STRELCEV

Novice Splošno
DELAVNICA: IZDELOVANJE ADVENTNIH VENČKOV

Različnost je ZAKON Novice Splošno
