NAŠA EKIPA ČETRTA – MAJDA RAVNIKAR TRETJA

Novice Splošno

V drugem krogu kegljaške lige je naša ekipa osvojila četrto, kegljačica Majda Ravnik pa tretje mesto.

Društvo paraplegikov Koroške je 23. februarja 2024 v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije pripravilo drugi krog kegljaške lige. Tekmovanje, ki ga vsako leto posvetijo njihovemu odličnemu kegljaču Stanku Grnjaku je potekalo na štiristeznem kegljišču Športnega centra v Ravnah na Koroškem.
V ekipni in posamični konkurenci je nastopilo 30 kegljačic in kegljačev iz sedmih pokrajinskih društev Zveze. V naši ekipi so kegljali še Janez Kokalj, Štefan Glavan in Džemal Alagić.
Rezultati:
V ekipni konkurenci je bila najboljša ekipa DP Novo mesto (1901), druga je bila DP Koroške (1803), tretja DP Celje (1750), četrta DP Ljubljana (1669), peta DP Murska Sobota (1516), šesta DP Koper (1515), sedma pa DP Maribor (1391).
V najštevilčnejši in najmočnejši moški konkurenci je zmagal Tone Kanc – DP-NM (514), drugi je bil Miran Jernejšek DP-MB (487), tretji pa Roman Hrženjak DP-CE (480).
Med kegljačicami se je z največ podrtimi keglji zmage veselila Martina Glavič DP-NM (482), na drugo mesto se je zavihtela Marija Kerec DP-MB (474), na tretje pa Majda Ravnikar DP-LJ (386).
V težje gibalno ovirani konkurenci tetraplegikov je zmagal Aleš Povše DP-CE (492), drugi je bil Damjan Hovnik DP-SG (460), tretji pa Branimir Črv DP-KP (406).
V konkurenci veteranov  je bil pri podiranju kegljev najboljši Franc Kuhelj DP-NM (455), na drugo stopničko se je uvrstil Ludvik Škraban DP-MS (428), na tretjo pa Marjan Romih DP-CE (412).
Za nemoten potek tekmovanja je skrbel sodnik Miran Kopmajer.

Image-18213

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OSNOVNI ŠOLI NOVE JARŠE

S projektom Različnost je zakon, smo se predstavili sedmošolcem na Osnovni šoli Nove Jarše
Image-18198

ENO PRVO IN DVE DRUGI MESTI NA DRŽAVNEM PRVENSTVU

Na strelišču na Dolenjski cesti v Ljubljani je potekalo že 33. državno prvenstvo v parastrelstvu za invalide
Image-18167

LARA PRVA BRINA DRUGA V SVOJIH KATEGORIJAH NA NIZOZEMSKEM

Naši paraplesalki Lara Nedeljkovič in mlada Brina Rogelj, odlični na odprtem prvenstvu v Amsterdamu
Image-18165

DODATEK ZA POMOČ IN POSTREŽBO TER INVALIDNINA VIŠJA ZA 4,2 ODSTOTKA

S prvim marcem 2024 je ZPIZ uskladil tudi dodatek za pomoč in postrežbo ter invalidnino
Image-18161

Novice Foto

MIRJAM KANALEC OSTAJA NA KRMILU DRUŠTVA

Predsednica društva Mirjam Kanalec in podpredsednica Mojca Burger bosta naše društvo vodili tudi v naslednjem mandatnem obdobju
Image-18151

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ TONETA ČUFARJA

Po nekaj letih ponovna predstavitev projekta Različnost je zakon na OŠ Toneta Čufarja
Image-18147

NAŠI KOŠARKARJI PO ČETRTEM KROGU DRUGI

Košarkarske ekipe lige ZPS Bauerfeind so četrti krog odigrale v Celju.
Image-18144

UŽIVALI SMO V PLANIŠKEM PRAZNIKU

V lepem sončnem vremenu smo uživali v planiškem prazniku pod Poncami
Image-18141

TRETJI KROG KEGLJAŠKE LIGE S 24. MEMORIALOM PETRA ZDOVCA

Kegljačica in kegljači našega društva so tekmovali v tretjem krogu kegljaške lige v Celju.
Image-18140

KANDIDATI ZA FUNKCIJE IN ORGANE DRUŠTVA

Volilna komisija je posredoval imena kandidatov
Image-18133

ČETRTI KROG IN ZAKLJUČEK STRELSKE LIGE V MURSKI SOBOTI

Strelci našega društva uspešni v četrtem krogu in zaključku strelske lige v Murski Soboti
Image-18132

TRETJI V TRETJEM KROGU ŠAHOVSKE LIGE ZPS-GRADEX

V tretjem krogu šahovske lige ZPS-GRADEX, so šahisti našega društva osvojili tretje mesto.
Image-18136

KEGLJANJE ZA POKAL OBČINE SLOVENSKA BISTRICA

Kegljačica in kegljači našega društva so nastopili na meddruštvenem turnirju v Ilirski Bistrici
Image-18131

NA URI SOČA PONOVNO PREGLEDI ZA VOZNIKE S POSEBNIMI POTREBAMI

Na URI Soča bodo od 18. marca 2024 naprej v treh ambulantah ponovno pregledi za voznike s posebnimi potrebami
Image-18067

BOJAN LUKEŽIČ V VLOGI POMOČNIKA TRENERJA

Na namiznoteniškem turnirju v Italiji sta sodelovala tudi dva naša odlična igralca. Ljubiša Gajič kot igralec, Bojan Lukežič pa kot pomočnik trenerja
Image-18071

Novice Foto

PRAZNOVANJE OB DNEVU ŽENA

Naše članica, sodelavke in prijateljice društva, so praznik Dan žena praznovale 8. marca 2024 v Hotelu Grosuplje
Image-18061

MLADI UPI PLEŠEJO NA TELEVIZIJI

Naša mlada paraplesalka Brina Rogelj bo gostja na TV oddaji Krompir
Image-18066

OGLED OPERNE PREDSTAVE MADAMA BUTTERFLY

V SNG Opera in balet Ljubljana smo si ogledali Puccinijevo opero Madama Butterfly
Image-18065

OGLED KOMEDIJE - VEČERJA BEDAKOV

Ogled komedije »Večerja bedakov« v Kulturnem domu Mengeš.
Image-18058

OGLED RAZSTAVE JANEZA POTOČNIKA V NARODNI GALERIJI

Ogled razstave baročnega slikarja Janeza Potočnika v Narodni galeriji v Ljubljani