Evropski teden mobilnosti vsako leto poteka med 16. in 22. septembrom, ki ga bo v nedeljo zaključil Dan brez avtomobila. Občine po Slovenji v tem tednu pripravljajo različne programe, Izredno pester in bogat program je pripravila tudi Mestna občina Ljubljana s trajnimi ukrepi, tedenskimi aktivnostmi, koledarjem dogodkov, številnimi novicami, brezplačnim prevozom ob dnevu brez avtomobila in tradicionalnim OVIRANtlonom. Program je namenjen vsem starostnim skupinam.
Moto letošnjega, že 23. ETM je - »Udoben javni prostor - za vse,« ki bo znova spodbujal k spreminjanju potovalnih navad v bolj trajnostne ukrepe, tokrat s poudarkom na urejanju javnih prostorov za vse uporabnike v letu. V letošnjem letu pa je sodelovanje potrdilo že 114 občin, ki pokrivajo več kot 80% vseh prebivalcev Slovenije.
OVIRANtlon je organiziral Svet za odpravljanje arhitekturnih in komunikacijskih ovir Mestne občine Ljubljana, ki ga vodi naš član Sašo Rink, sodelovala pa so: Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine, Zveza društev slepih in slabovidnih Slovenije in Zveza društev gluhih in naglušnih Slovenije ter Javno podjetja LPP.
Na Kongresnem trgu v Ljubljani so se 16. septembra 2024, od 10. do 17. ure mimoidoči lahko z vožnjo z invalidskim vozičkom zapeljali po poligonu, ki ga sestavljajo različno strme klančine in neprimerna rešetka z vhodom v manjši prostor. S tem so se prepričali kakšne preglavice nam povzročajo arhitekturne ovire in kako jih premagujemo. V drugih dveh sklopih pa so svoje ovire in težave predstavili slepi in slabovidni ter gluhi in naglušni.
Poleg poligona je naše društvo na Kongresnem trgu imelo tudi stojnico z društvenimi publikacijami in drobnimi medicinsko tehničnimi pripomočki. Nekateri člani, Ljubiša Gajič, Lutfi Abdullahu in Branka Petrak, sodelavci in predsednica društva Mirjam Kanalec ter podpredsednica Mojca Burger, so mimoidoče seznanjali s celostno dejavnostjo društva in osebnimi zgodbami. Poligon, vožnjo po umetni travi so preizkusili tudi učenci in se ob stojnici zadržali v pogovoru z nami. Posebno pozornost pa je med mimoidočimi zbujal naš slikar Željko Vertelj.
EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI S TRADICIONALNIM OVIRANTLONOM
Novice Splošno

Novice Splošno
GOZDNA TERAPIJA – ARBORETUM VOLČJI POTOK

Novice Splošno
DRUGI KROG ATLETSKE LIGE ZPS-ORMEGA MM

Novice Splošno
JERCA JE PRAZNOVALA VISOK JUBILEJ

Različnost je ZAKON Novice Splošno
OB MLADOSTNIH UTRINKIH NA OŠ DRAGOMELJ

Novice Splošno
MOTIVACIJSKI TABOR NOVIH ČLANOV

Novice Splošno
TRADICIONALNO DRUŽENJE ČLANIC ŽENSKE SEKCIJE V SEMIČU

Novice Splošno
SKUPAJ ZA VKLJUČUJOČO DRUŽBO

Novice Splošno
TRADICIONALNA LIKOVNA DELAVNICA NA DOLENJSKEM

Novice Splošno
EKIPNO TEKMOVANJE V KEGLJANJU – 18. RTŠ

Novice Splošno
LIKOVNA KOLONIJA »VINSKA VIGRED 2025« V SEMIČU

Novice Splošno
ENA SREBRNA IN DVE BRONASTI MEDALJI ZA SLOVENIJO

Novice Splošno
OGLED PREDSTAVE MANON LESCAUT V SNG OPERI IN BALET LJUBLJANA

Novice Splošno
ZBOR ČLANOV DRUŠTVA

Novice Splošno
KLICNI CENTER O DOLGOTRAJNI OSKRBI

Novice Splošno
SLIKARSKA RAZSTAVA »POGLED SKOZI PRIZMO PARAPLEGIKOV« V KULTURNEM CENTRU SEMIČ.
Novice Splošno
1. KROG EKIPNE ATLETSKE LIGE ZPS ORMEGA MM

Novice Splošno
NA DRŽAVNEM PRVENSTVU V KEGLJANJU SENKA IVANIŠEVIČ TRETJA

Novice Splošno
POKAL TONETA POGAČNIKA OSVOJILA NAŠA EKIPA

Novice Splošno
INFO TOČKA V MAJU NA URI SOČA

Novice Splošno




