DODATEK ZA POMOČ IN POSTREŽBO TER INVALIDNINA VIŠJA ZA 4,2 ODSTOTKA

S prvim marcem 2024 je ZPIZ uskladil tudi dodatek za pomoč in postrežbo ter invalidnino

Svet Zavoda za invalidsko in pokojninsko zavarovanje (ZPIZ) je sprejel sklep o uskladitvi dodatka za pomoč in postrežbo ter invalidnin za telesno okvaro, pri čemer se bodo navedeni prejemki od 1. marca 2024 uskladili za 4,2 odstotka.
Po uskladitvi se bo dodatek za pomoč in postrežbo za opravljanje vseh osnovnih življenjskih potreb ter za slepe osebe in nepokretne iz 100. člena ZPIZ-2 povečal na 361,69 evra, dodatek za pomoč in postrežbo za opravljanje večine osnovnih življenjskih potreb ter za slabovidne osebe na 180,85 evra, medtem ko bo dodatek za pomoč in postrežbo za najtežje kategorije upravičencev znašal 518,66 evra.
Vir: Moja pot – foto 24k-production

PRVI LJUBLJANSKI FESTIVAL ŠPORTA

Predstavniki Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine smo sodelovali na prvem Ljubljanskem festivalu športa. Na Dragičevem igrišču smo predstavlili štiri različne športe.

SLIKARSKA DELAVNICA V SPOMIN ZLATKU BERNAŠKU

Naše društvo je 11. septembra 2023 v lepem okolju gostišča Livada pripravilo tretjo slikarsko delavnico. Tokrat smo jo posvetili vsestranskemu umetniku in medaljerju Zlatku Bernašku

DELAVNICA NISI SAM – V ARENI ŽIVLJENJA

V prostorih društva smo v okviru projekta organizirali delavnico Nisi sam - projekt opolnomočenja oseb, ki so se poškodovale  v prometnih nesrečah in podpora njihovim svojcem.

SREČANJE S SOCIALNIM POVERJENIKOM ANTONOM ISKRA

V sredo, 6. septembra 2023, smo organizirali srečanje članov in članic z njihovim socialnim poverjenikom Antonom Iskra.

54. MEMORIAL PROF. BOJANA HROVATINA Z MEDNARODNO UDELEŽBO

Na atletskem stadionu Portoval v Novem mestu je potekalo 54. spominsko tekmovanje prof. Bojana Hrovatina na katerem so nastopili tudi atleti našega društva.

DRŽAVNO PRVENSTVO V PARALOKOSTRELSTVU

Na državnem prvenstvu v paralokostrelstvu je naš tekmovalec Andrej Omahen osvojil drugo mesto

SLOVENSKA TROJICA NA EP NI DOSEGLA VIDNEJŠIH REZULTATOV

Slovenska trojica v namiznem tenisu na evropskem prvenstvu ni dosegla vidnejših rezultatov.

SREČANJE S SOCIALNO POVERJENICO MOJCO BURGER

Srečanje s poverjenico Mojco Burger

IZLET NA DOLENJSKO

V začetku septembra smo se odpravili na izlet po Dolenjski. Obiskali smo Deželo kozolcev, Slakov in Pavčkov muzej in se vozili s splavom po Krki.

MEDNARODNI DAN POŠKODBE HRBTENJAČE

Mednarodni dan poškodbe hrbtenjače, ki ga praznujemo vsakega 5. septembra, naj bi povečal ozaveščenost širše javnosti

PEVSKI ZBOR SPET PRIDNO VADI

Po poletnem dopustu pevski zbor spet ob ponedeljkih, od 16.30 do 18.30, pridno vadi v društvenih prostorih. Pridružite se jim.

UKREPI ZA POMOČ PRIZADETIM V AVGUSTOVSKIH POPLAVAH

Državni zbor je sprejel nov sveženj ukrepov za pomoč prizadetim v poplavah.

SAŠO RINK DRŽAVNI PRVAK V TENISU

V teniški dvorani TK Kranj je 2. septembra 2023 potekalo državno prvenstvo v tenisu. Naslov državnega prvaka je osvojil naš paratenisač Sašo Rink.

20. MEDNARODNI TABOR V SEMIČU

V Domu paraplegikov v Semiču je v zadnjem avgustovskem vikendu potekal tabr paraplegikov in tetraplegikov, ki so se ga udeležile prostovpljke iz Poljske, Palestine, Turčije in Mehike.

LEP USPEH NAŠIH ATLETOV NA ČEŠKEM

Zlato medaljo v metu diska (6,08 m) je v Olomucu na Češkem osvojil tudi naš atlet Žan Kranjc, v metu kija je bil četrti (16,58 m).

PROŠNJA ČLANOM ZA POMOČ OB POPLAVAH

Slovenija je ob nedavnih poplavah doživela pravo opustošenje. Tudi pri Društvu paraplegikov ljubljanske pokrajine bomo stopili skupaj in pomagali našim članom.

PRVI LJUBLJANSKI FESTIVAL ŠPORTA

Na prvem ljubljanskem festivalu športa bo sodelovala tudi ekipa, ki dejavnost našega društva s projektom, »Različnost je zakon,« predstavlja po izobraževalnih ustanovah.

SESTANEK VODIJ ŠPORTNIH PANOG

V društvenih prostorih je 23. avgusta 2023 potekal sestanek vodij športnih panog in vodje športa Eva Pahovnik. Preleteli so dosežke naših športnikov pretekle sezone.

POMOČ VLADE OB POPLAVAH IN NEURJIH

Vlada Republike Slovenije je Rdečemu križu Slovenije in Slovenskemu Karitasu dodelila po 5.000.000,00 evrov sredstev, s čimer se bo omogočila učinkovita in hitra oskrba z osnovnimi življenjskimi potrebščinami tistim, ki so bili najbolj prizadeti v…

ZAHVALA DONATORJEM IN POZIV ZA NADALJEVANJE DOBRODELNE AKCIJE

Hvala vsem ljudem dobrega srca, ki sodelujete pri dobrodelnem zbiranju donacij za naše, v poplavah oškodovane člane. V enem tednu nam je uspelo zbrati nekaj več kot 10.000 €, akcijo pa nadaljujemo.