ZAČETEK UPORABE NOVE SOCIALNE ZAKONODAJE PRESTAVLJEN NA 1. JANUAR 2012

Novice Splošno

Zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (ZUPJS) sicer kot bistveno novost v sistemu uveljavljanja socialnih transferjev prinaša »enotno vstopno točko« - center za socialno delo, s čimer je bistveno poenostavljen postopek uveljavljanja socialnih transferjev, uvaja pa tudi vrstni red uveljavljanja teh pravic.

ZUPJS uvaja tudi enotna merila in pogoje za uveljavljanje posameznih pravic, enotna je tudi opredelitev materialnega položaja vlagateljev z upoštevanjem premoženja (nepremičnin, vozil, denarnih sredstev), pri čemer se zakon zgleduje po merilih in pogojih, ki jih morajo izpolnjevati upravičenci do denarne socialne pomoči. Upoštevanje premoženja vlagateljev omogoča pravičnejše razdeljevanje socialnih transferjev in zagotavlja pomoč socialno najbolj ogroženim. ZUPJS hkrati spodbuja posameznike za aktivno reševanje njihove situacije in aktivno vključevanje v družbo. Zakon bo enotno uveljavljanje vseh 13 pravic iz javnih sredstev omogočil tudi z vzpostavitvijo centralne evidence pravic iz javnih sredstev in povezavo informacijskih sistemov.

Zakon o socialnovarstvenih prejemkih (ZSVarPre) pa na novo vsebinsko ureja pravici do denarne socialne pomoči in do varstvenega dodatka, ki se bosta po novem prav tako začeli uresničevati s 1. 1. 2012.

S predlaganim zamikom začetka uporabe zakonov bo tako prehod na nov sistem odločanja in dodeljevanja pravic iz javnih sredstev opravljen bolj kakovostno, hitreje in tudi lažje za tiste, ki bodo vodili postopke odločanja o pravicah iz javnih sredstev. 

Ker naj bi se začel Zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev za otroški dodatek uporabljati 1. 6. 2011, se je pravica do otroškega dodatka družinam, ki imajo enega ali več otrok, ki so v času trajanja pravice do otroškega dodatka dopolnili 18 let, priznala do 31. 5. 2011.

Image-19102

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ VENCLJA PERKA

Rok Bratovž je obiskal svojo osnovno šolo Venclja Perka v Domžalah 
Image-19099

Novice Splošno

ODLIČNI REZULTATI NAŠIH IGRALCEV NA DRŽAVNEM PRVENSTVU

Naši igralci namiznega tenisa so na državnem prvenstvu v močni konkurenci dosegli zelo dobre rezultate
Image-19094

Novice Splošno

NEPOZABNO DOŽIVETJE OB POLETU S HELIKOPTERJEM

Med udeleženci poleta s helikopterjem so bili tudi novi člani Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine
Image-19089

Novice Splošno

ZMAGOVALNI POKAL – MATEJU BRAJKOVIČU

Naš biljardist Matej Brajkovič je nastopil na memorialu Ladislava Šrameka
Image-19088

Novice Splošno

NA EVROPSKEM PRVENSTVU V OSIJEKU TUDI DVA NAŠA PARASTRELCA

Parastrelca našega društva sta na evropskem prvenstvu v Osijeku dosegla zelo dobre rezultate
Image-19083

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ MEDVODE

Po daljšem času smo projekt Različnost je zakon ponovno predstavili na Osnovni šoli Medvode 
Image-19078

Novice Splošno

SLOVESNA PRIREDITEV OB ZAKLJUČKU VSESLOVENSKE AKCIJE

Pevski zbor Maček v žaklju nastopil na svečani prireditvi v Kinu Šiška.
Image-19069

Novice Splošno

LIKOVNA DELAVNICA NA RUPNIKOVI DOMAČIJI

Na Rupnikovi domačiji na Ljubnem ob Savinji je potekala slikarska delavnica na kateri je sodeloval tudi naš slikar
Image-19074

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ ŠKOFLJICA

Člani projekta »Različnost je zakon« so tokrat obiskali učence OŠ Škofljica.
Image-19066

Novice Splošno

POGOVORNA SKUPINA - POGUM

Na delavnici NISI SAM, ki jo sofinancira AVP; smo skupaj s psihologinjo dr. Vesno Radonjič Miholič razmišljali o pomenu poguma, premagovanju strahov in iskanju notranje moči.
Image-19061

Novice Splošno

19. ATV MOTOZBOR – TOKRAT V ČRNO GORO

Dve ekipi ATV motoristov krenili iz Sodražice v Rožaje v Črno goro. Prevozili so več kot 2300 kilometrov
Image-19060

Novice Splošno

DRUŠTVENI PREIZKUS ŠPORTOV NA MALENŠKOVI

Tradicionalni športni društveni preizkus na Malenškovi
Image-19054

Novice Splošno

TEDEN MOBILNOSTI Z OVIRANTLONOM

Društvo je tudi letos na Kongresnem trgu s stojnico, poligonom in drugimi ovirami pripravilo OVIRANtlon.
Image-19049

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ TRBOVLJE

Društvena ekipa projekta »Različnost je zakon« je obiskala OŠ Trbovlje
Image-19067

Novice Splošno

ZDRAVKO ERŽEN DRŽAVNI PRVAK – SAŠO RINK PODPRVAK

Tretje državno prvenstvo v tenisu za paraplegike v Kranju.
Image-19068

Novice Splošno

ŽIVA IN DEJAN SKLENILA NASTOPE V KOREJI

Paralokostrelka našega društva Živa Lavrinc je nastopila na svetovnem prvenstvu v Južni Koreji
Image-19044

Novice Splošno

JESENSKO SREČANJE TOKRAT V OBČINI DOMŽALE

Ob sončnem vremenu, bogatem kulturnem programu in dobri hrani, so se člani Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine zbrali v Radomljah na tradicionalnem jesenskem srečanju.
Image-19037

Novice Splošno

USPEŠEN NASTOP NAŠE PARAPLESALKE NA SARDINIJI

Paraplesalka našega društva je uspešno nastopila na svetovnem pokalu
Image-19032

Novice Splošno

NA 56. MEMORIALU PROF. BOJANA HROVATINA SODELOVALI TUDI NAŠI ATLETI

V Murski Soboti je potekal 56. memorial prof. Bojana Hrovatina z mednarodno udeležbo.
Image-19043

Novice Splošno

NA MITINGU V ZAGREBU TUDI DVA NAŠA ATLETA

Atlet našega društva je na mitingu v Zagrebu osvojil 4. mesto