Z ATV MOTORJI PO PROSTRANSTVIH POHORJA

Novice Splošno

Po spomladanskem jubilejnem srečanju v Loški dolin je 11. ATV zbor v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije potekal na Pohorju. Traso sta tokrat po pohorskih prostranstvih pripravila Matej Lednik in Vinko Hren.

Udeleženci so se 1. oktobra 2021 zbrali pri najstarejši pohorski planinski postojanki Ruški koči (1250), kjer so po veselem druženju tudi prenočili. Nekateri so se pripeljali kar s svojimi ATV motorji, drugi pa so štirikolesnike pripeljali na prikolicah.
V sobotnem jutro so posedli na motorje in se pod vodenjem Vinka in Klavdije odpeljali po krasnih poteh v bližino slapu Šumik, ki se nahaja v pragozdnem rezervatu. Ogledali so si tudi žal, pogorelo kočo na Osankarici. Po dinamični vožnji so se najprej ustavili pri koči na Pesku, kjer so si privoščili krajši počitek, od tam pa pot nadaljevali do Ribniške koče, kjer je Mojca »napadla« brusnice, ostali pa tekočino. Nato so se napotili proti domu na Kopah. Pot je bila izjemno razgibana in na trenutke tudi precej ekstremna. No, s skupnimi močmi so premagali tudi to traso in parkirali pri domu na Kopah, kjer jih je pričakal traser Matej s spremljevalko. Po okrepčilu jih je pot zanesla še na kratek klepet k članu Ivanu Gaberšku, tudi navdušencu nad vožnjo z ATV motorji.

Treba je bilo poskrbeti še za varno in hitro pot domov, zato sta jih Ivan in Marija vodila čez Mislinjo na pot proti Rogli, kjer so se njihove poti razšle. Pritisnili so na plin in na izhodišče prispeli že v trdni temi. Gozdne ceste so zanimive, ATV-ji pa so potrebovali nekaj mehaničnih popravil, za katere je poskrbel glavni mehanik Grega.

Za večerjo so poskrbeli sami in sicer s klasiko - »mešano na žaru. Vendar je bila tokrat potrebna velika iznajdljivost mojstra žara Jordana, ki je z močno žensko zasedbo in majonezo namesto olja usposobil žar. Dolfe je raztegnil meh in naredil uverturo v zabaven večer. Nekateri so utrujeni popadali v postelje, saj so v treh dneh prevozili skoraj 700 kilometrov.

Pohorje je izjemno lepo in polno cest, ki jih je vredno prevoziti. Zato so se dogovorili, da se v te prelepe kraje še vrnejo.

Image-19102

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ VENCLJA PERKA

Rok Bratovž je obiskal svojo osnovno šolo Venclja Perka v Domžalah 
Image-19099

Novice Splošno

ODLIČNI REZULTATI NAŠIH IGRALCEV NA DRŽAVNEM PRVENSTVU

Naši igralci namiznega tenisa so na državnem prvenstvu v močni konkurenci dosegli zelo dobre rezultate
Image-19094

Novice Splošno

NEPOZABNO DOŽIVETJE OB POLETU S HELIKOPTERJEM

Med udeleženci poleta s helikopterjem so bili tudi novi člani Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine
Image-19089

Novice Splošno

ZMAGOVALNI POKAL – MATEJU BRAJKOVIČU

Naš biljardist Matej Brajkovič je nastopil na memorialu Ladislava Šrameka
Image-19088

Novice Splošno

NA EVROPSKEM PRVENSTVU V OSIJEKU TUDI DVA NAŠA PARASTRELCA

Parastrelca našega društva sta na evropskem prvenstvu v Osijeku dosegla zelo dobre rezultate
Image-19083

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ MEDVODE

Po daljšem času smo projekt Različnost je zakon ponovno predstavili na Osnovni šoli Medvode 
Image-19078

Novice Splošno

SLOVESNA PRIREDITEV OB ZAKLJUČKU VSESLOVENSKE AKCIJE

Pevski zbor Maček v žaklju nastopil na svečani prireditvi v Kinu Šiška.
Image-19069

Novice Splošno

LIKOVNA DELAVNICA NA RUPNIKOVI DOMAČIJI

Na Rupnikovi domačiji na Ljubnem ob Savinji je potekala slikarska delavnica na kateri je sodeloval tudi naš slikar
Image-19074

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ ŠKOFLJICA

Člani projekta »Različnost je zakon« so tokrat obiskali učence OŠ Škofljica.
Image-19066

Novice Splošno

POGOVORNA SKUPINA - POGUM

Na delavnici NISI SAM, ki jo sofinancira AVP; smo skupaj s psihologinjo dr. Vesno Radonjič Miholič razmišljali o pomenu poguma, premagovanju strahov in iskanju notranje moči.
Image-19061

Novice Splošno

19. ATV MOTOZBOR – TOKRAT V ČRNO GORO

Dve ekipi ATV motoristov krenili iz Sodražice v Rožaje v Črno goro. Prevozili so več kot 2300 kilometrov
Image-19060

Novice Splošno

DRUŠTVENI PREIZKUS ŠPORTOV NA MALENŠKOVI

Tradicionalni športni društveni preizkus na Malenškovi
Image-19054

Novice Splošno

TEDEN MOBILNOSTI Z OVIRANTLONOM

Društvo je tudi letos na Kongresnem trgu s stojnico, poligonom in drugimi ovirami pripravilo OVIRANtlon.
Image-19049

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ TRBOVLJE

Društvena ekipa projekta »Različnost je zakon« je obiskala OŠ Trbovlje
Image-19067

Novice Splošno

ZDRAVKO ERŽEN DRŽAVNI PRVAK – SAŠO RINK PODPRVAK

Tretje državno prvenstvo v tenisu za paraplegike v Kranju.
Image-19068

Novice Splošno

ŽIVA IN DEJAN SKLENILA NASTOPE V KOREJI

Paralokostrelka našega društva Živa Lavrinc je nastopila na svetovnem prvenstvu v Južni Koreji
Image-19044

Novice Splošno

JESENSKO SREČANJE TOKRAT V OBČINI DOMŽALE

Ob sončnem vremenu, bogatem kulturnem programu in dobri hrani, so se člani Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine zbrali v Radomljah na tradicionalnem jesenskem srečanju.
Image-19037

Novice Splošno

USPEŠEN NASTOP NAŠE PARAPLESALKE NA SARDINIJI

Paraplesalka našega društva je uspešno nastopila na svetovnem pokalu
Image-19032

Novice Splošno

NA 56. MEMORIALU PROF. BOJANA HROVATINA SODELOVALI TUDI NAŠI ATLETI

V Murski Soboti je potekal 56. memorial prof. Bojana Hrovatina z mednarodno udeležbo.
Image-19043

Novice Splošno

NA MITINGU V ZAGREBU TUDI DVA NAŠA ATLETA

Atlet našega društva je na mitingu v Zagrebu osvojil 4. mesto