Z ATV MOTORJI PO PROSTRANSTVIH POHORJA

Novice Splošno

Po spomladanskem jubilejnem srečanju v Loški dolin je 11. ATV zbor v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije potekal na Pohorju. Traso sta tokrat po pohorskih prostranstvih pripravila Matej Lednik in Vinko Hren.

Udeleženci so se 1. oktobra 2021 zbrali pri najstarejši pohorski planinski postojanki Ruški koči (1250), kjer so po veselem druženju tudi prenočili. Nekateri so se pripeljali kar s svojimi ATV motorji, drugi pa so štirikolesnike pripeljali na prikolicah.
V sobotnem jutro so posedli na motorje in se pod vodenjem Vinka in Klavdije odpeljali po krasnih poteh v bližino slapu Šumik, ki se nahaja v pragozdnem rezervatu. Ogledali so si tudi žal, pogorelo kočo na Osankarici. Po dinamični vožnji so se najprej ustavili pri koči na Pesku, kjer so si privoščili krajši počitek, od tam pa pot nadaljevali do Ribniške koče, kjer je Mojca »napadla« brusnice, ostali pa tekočino. Nato so se napotili proti domu na Kopah. Pot je bila izjemno razgibana in na trenutke tudi precej ekstremna. No, s skupnimi močmi so premagali tudi to traso in parkirali pri domu na Kopah, kjer jih je pričakal traser Matej s spremljevalko. Po okrepčilu jih je pot zanesla še na kratek klepet k članu Ivanu Gaberšku, tudi navdušencu nad vožnjo z ATV motorji.

Treba je bilo poskrbeti še za varno in hitro pot domov, zato sta jih Ivan in Marija vodila čez Mislinjo na pot proti Rogli, kjer so se njihove poti razšle. Pritisnili so na plin in na izhodišče prispeli že v trdni temi. Gozdne ceste so zanimive, ATV-ji pa so potrebovali nekaj mehaničnih popravil, za katere je poskrbel glavni mehanik Grega.

Za večerjo so poskrbeli sami in sicer s klasiko - »mešano na žaru. Vendar je bila tokrat potrebna velika iznajdljivost mojstra žara Jordana, ki je z močno žensko zasedbo in majonezo namesto olja usposobil žar. Dolfe je raztegnil meh in naredil uverturo v zabaven večer. Nekateri so utrujeni popadali v postelje, saj so v treh dneh prevozili skoraj 700 kilometrov.

Pohorje je izjemno lepo in polno cest, ki jih je vredno prevoziti. Zato so se dogovorili, da se v te prelepe kraje še vrnejo.

Image-19481

Novice Splošno

ZBOR ČLANOV – SKUPAJ SOUSTVARJAMO PRIHODNOST DRUŠTVA

Člani društva na letnem zboru začrtali nadaljnje usmeritve delovanja.
Image-19485

Novice Splošno

POGOVORNA SKUPINA: KAKO SE POZNAMO?

V torek, 2. junija 2026, je potekala pogovorna skupina z naslovom Kako se poznamo?, ki jo je vodila Vesna Radonjič Miholič. Srečanja so se udeležile tri članice.
Image-19471

Novice Splošno

DRUŠTVO PARAPLEGIKOV LJUBLJANSKE POKRAJINE NA FESTIVALU IGRAJ SE Z MANO

26., 27. in 28. maja smo se člani Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine udeležili mednarodnega festivala Igraj se z mano, ki na Kongresnem trgu v Ljubljani spodbuja vključevanje, sodelovanje in sprejemanje različnosti med ljudmi. Festival…
Image-19479

Novice Splošno

RAZSTAVA - TONE KRALJ

V četrtek, 28. maja, smo si v Narodni galeriji ogledali razstavo »Tone Kralj (1900–1975): Vizionarski mistik«.
Image-19477

Novice Splošno

2. KROG LIGE ZPS V ATLETIKI

V torek 26. maja je v Murski Soboti potekal drugi krog ligaškega tekmovanja v atletiki. 
Image-543

Novice Splošno

OGLED PREDSTAVE CARMINA BURANA V SNG OPERI IN BALETU LJUBLJANA

Naši člani so si 23.5.2026 v SNG Operi in baletu Ljubljana ogledali predstavo Carmina Burana. Večer je bil namenjen druženju in uživanju v vrhunski glasbeno-scenski umetnosti.
Image-19463

Novice Splošno

TRADICIONALNO DRUŽENJE ČLANIC ŽENSKE SEKCIJE V SEMIČU

Članice Ženske sekcije so se v maju srečale na vsakoletnem druženju v Semiču.
Image-19458

Novice Splošno

BRATOVŽ V METU KIJA POMETEL Z VSO KONKURENCO

Na stadionu Kladivar v Celju je potekalo prvo kolo Lige ZPS v atletiki za leto 2026, ki ga je organiziralo Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske. Organizatorjem so bili tudi letos naklonjeni zelo dobri vremenski in tekmovalni pogoji.  
Image-19466

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOS JE ZAKON NA OŠ ZBORA ODPOSLANCEV KOČEVJE 2026

V sredo 20. maja smo ponovno obiskali OŠ Zbora odposlancev Kočevje. 
Image-19443

Novice Splošno

NAŠI KEGLJAČI ČETRTI NA RUDOLFOVIH TEDNIH ŠPORTA

Na Kegljišču Portoval v Novem mestu je nastopilo pet ekip, ekipa DP ljubljanske pokrajine pa je osvojila četrto mesto.
Image-19433

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON, OŠ KAŠELJ

Na povabilo OŠ Kašelj smo 18.maja, po nekaj letih premora, obiskali to ljubljansko šolo.
Image-19446

Novice Splošno

DRŽAVNO PRVENSTVO V KOŠARKI NA VOZIČKIH

V nedeljo, 17. maja 2026, je v Športni dvorani I. osnovne šole v Celje potekalo državno prvenstvo v košarki na vozičkih. Organizator tekmovanja je bila Zveza ŠIS-SPK, izvajalec pa Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske.
Image-19440

Novice Splošno

DRŽAVNO PRVENSTVO V KEGLJANJU

Kegljišče Golovec v Celju je 16. maja 2026 gostilo državno prvenstvo v kegljanju, ki je potekalo pod okriljem Zveze ŠIS-SPK.
Image-19431

Novice Splošno

SREČANJE S POVERJENICO PETRO MEŽNAR

V ponedeljek, 11.5.2026, smo imeli v Gostišču Portal kosilo, kjer je  potekalo druženje s poverjenico Petro Mežnar. Srečanja se je udeležilo 15 članov, ki so čas preživeli v prijetnem in sproščenem vzdušju.
Image-19430

Novice Splošno

POGOVORNA SKUPINA: USTVARJANJE NEKE ZGODBE

V ponedeljek, 11. maja 2026, smo na Društvu paraplegikov ljubljanske pokrajine izvedli pogovorno skupino z naslovom Ustvarjanje neke zgodbe. Skupino je vodila psihologinja Vesna Radonjić Miholič, srečanje pa je potekalo v prijetnem, sproščenem in…
Image-19447

Novice Splošno

LJUBLJANA GOSTILA 45. POGAČNIKOV MEMORIAL

Med 8. in 10. majem 2026 je v športni dvorani Vojašnice Edvarda Peperka v Ljubljani potekal 45. Pogačnikov memorial oziroma 29. mednarodni turnir v košarki na vozičkih, ki ga tradicionalno organizira Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine.
Image-543

Novice Splošno

OBISK ZA 80. ROJSTNI DAN

Praznovanje 80. rojstnega dne je pomemben življenjski jubilej, ki prinaša številne spomine, lepe trenutke in priložnost za iskrene čestitke ter prijetna druženja.
Image-543

Novice Splošno

PRVO KOLO TEKMOVANJA V ŠPORTNEM RIBOLOVU

Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske je v sredo, 7. maja 2026, uspešno organiziralo 1. kolo tekmovanja v športnem ribolovu za člane društev Zveze paraplegikov Slovenije.  
Image-19423

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON

Po dveh letih smo se ponovno vrnili na OŠ Trzin. Tako smo se 7. maja zbrali pred šolo že veliko pred začetkom pouka, da smo lahko pripravili telovadnico in vse potrebno za predavanje.  
Image-19428

Novice Splošno

LJUBLJANSKI ŠAHISTI ODLIČNI

V sredo, 6. maja, je Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja organiziralo 31. memorial Jožeta Radeja, ki je hkrati štel za 4. kolo lige ZPS v šahu. Tekmovanje je potekalo v prostorih društva.