Poleg gostiteljev so tekmovali še igralci našega društva, DP jugozahodne Štajerske ter DP Prekmurja in Prlekije.
Prvi turnir v biljardu smo pripravili leta 2010 v Celju, od takrat pa se nam vsako leto pridruži nekaj novih igralcev. Mogoče tudi zato, ker je za paraplegike in tetraplegike vse več dostopnih biljardnic v Sloveniji. Največ jih ima Planet Tuš s katerim vsa ta leta dobro sodelujemo. Pomembno pa je še, da te turnirje organiziramo v različnih slovenskih mestih in da so v koordinacijo priprav vključena lokalna društva.
Na tokratnem turnirju so se igralci na osmih mizah pomerili v tako imenovani »kmečki osmici.« Kmečki osmici zato, ker omogoča igranje različnih končnic za katere se igralci dogovorijo že pred začetkom tekmovanja. Skratka, kmečka osmica glede na dogovor omogoča hitrejši potek tekmovanja.
Po pozdravnem nagovoru športnega referenta in podpredsednika DP severne Štajerske Borisa Klepa ter začetnem žrebanju parov so tekmovalci do osmine finala igrali tako imenovani repasaž. S tem so se zmagovalci rednega dela in zmagovalci poražencev uvrstili v naslednji krog, vse dokler se v polfinale niso uvrstili štirje najboljši tekmovalci. Igrali so na dve dobljeni tekmi.
V polfinalne dvoboje so se uvrstili: Franci Pinter (MB), RobiKrček (MB), Mičo Ostojič (CE) in Ivan Bradeško (LJ), za prehodni pokal pa sta se v finalnem srečanju nekoliko nepričakovano udarila Robi Krček in Ivan Bradeško. Po enakovrednem in ogorčenem boju ter veliko nervoze ga je z rezultatom 2:1 osvojil Ivan Bradeško – član našega društva. Tretje in četrto mesto sta si razdelila Mičo Ostojič in Franci Pinter. Rezultati tokratnega turnirja kažejo, da se med igralci kvaliteta igranja biljarda vse bolj izenačuje. Celo nekateri favoriti so namreč tekmovanje zaključili že v predtekmovanju.
Pokrovitelj šestega turnirja je bil Dom paraplegikov d.o.o - Easy-Moving, ki je za vse udeležence turnirja pripravil praktične nagrade. Ivan Bradeškoje za prvo mesto prejel sedežno blazino Amovida AV500, drugo nagrado - set plaščev za invalidski voziček je prejel Robert Krček, tretje in četrto uvrščena Mičo Ostojič in Franci Pinter pa sta prejela Amovida rokavice za poganjanje vozička. Vsi udeleženi so prejeli še deset odstotkov popusta pri nakupu oz. doplačilu izdelkov Progeo ali Seniorlife ali Rolko ali Amovida ali Vicair ter praktično moško kozmetiko. Razstavljene izdelke nove serije medicinskih pripomočkov in publikacijo Doma paraplegikov d.o.o. - Easy Moving je predstavil Žiga Bajde.
Prehodni pokal, medalje in nagrade je podelil vodja športa pri Zvezi paraplegikov Slovenije Gregor Gračner, ki se je DP severne Štajerske zahvalil za odlično izvedbo tekmovanja.
Za nemoten potek tekmovanja in izračun rezultatov je tudi tokrat skrbel naš najboljši biljardist Matej Brajkovič, ki že vrsto let tekmuje na evropskih in svetovnih prvenstvih. Matej je doslej osvojil že sedem medalj.
V BILJARDU NAJBOLJŠI NAŠ ČLAN IVAN BRADEŠKO
Novice Splošno

Novice Splošno
OBDAROVANJE NAŠE JUBILANTKE ANE FERŽAN

Novice Splošno
LITERARNO-GLASBENO DOPOLDNE V DSO KAMNIK

Novice Splošno
MED PARASTRELCI V NOVEM SADU ALEŠ VRHOVC ŠESTI

Novice Splošno
NAŠA PARALOKOSTRELKA ODLIČNA NA TEKMOVANJU NA ČEŠKEM

Novice Splošno
NEPOZABEN IZLET V CELOVEC

Novice Splošno
MATEJ BRAJKOVIČ OSVOJIL NASLOV PRVAKA

Novice Splošno
LITERARNI UTRINKI Z AVSENIKOM V DSO GROSUPLJE

Novice Splošno
SPREJEM NOVIH ČLANOV 2025

Novice Splošno
ČLAN FRANC OBLAK PRAZNOVAL 90. LET

Novice Splošno
LITERARNI UTRINKI O LEPOTAH SLOVENIJE V DSO FUŽINE

Novice Splošno
MED ŠTIRIMI STENAMI – KATARINA MILIĆEVIĆ - PONOVITEV

Novice Splošno
SLOVENIJA V VERZIH, MELODIJAH IN NASMEHIH

Novice Splošno
NAŠE RECITATORKE ONA&ONE OBISKALE DSO BEŽIGRAD

Novice Splošno
KOPALNI KOMBI – KOPANJE V PACUGU

Novice Splošno
DRŽAVNO PRVENSTVO V PARALOKOSTRELSTVU - 2025

Novice Splošno
SLOVENIJA, OD KOD LEPOTE TVOJE

Novice Splošno
11. KLOBASARJENJE NA GORENJSKEM

Novice Splošno
V SPOMIN NEŽI MAURER - 22. DECEMBER 1930 – 20. APRIL 2025

Različnost je ZAKON Novice Splošno
ZADNJI OBISK V TEM ŠOLSKE LETU JE TOKRAT PRIPADAL OŠ 8 TALCEV - LOGATEC

Različnost je ZAKON Novice Splošno
