ULIČNA KOLONIJA Z LITERARNIM MARATONOM

Novice Splošno

Društvo animatorjev NORMA7 iz Brij je 2. in 3. septembra 2013 v Ajdovščini pripravilo tradicionalno kulturno srečanje in ga namenilo likovnim, literarnim in glasbenim ustvarjalcem ter vsem ljubiteljem slike, besede in glasbe.

Na deseti ulični likovni delavnici so slikarji na temo »Kaj je sreča,« ustvarjali ob grajskem obzidju ob reki Hubelj in v starem mestnem jedru Ajdovščine. Med njimi so bili tudi slikarji Likovne sekcije Zveze paraplegikov Slovenije - Metod Zakotnik, Anka Vesel, Klavdij Leban, Irena Furlan in Benjamin Žnidaršič, ki je s slikanjem z usti pri mimoidočih vzbujal še posebno pozornost.
Na sedmem dvodnevnem literarnem maratonu RDEČA JABOLKA, pa so v popoldanskem času v dvorani Prve slovenske vlade prvi dan maratona svojo literarno besedo prebirali literarni ustvarjalci in recitatorji, ki živijo in ustvarjajo v goriški regiji, drugi dan pa tisti, ki živijo izven nje. Pesmi Ljubice Jančar iz DP Gorenjske, Darinke Slanovec in Brede Malus iz našega društva, Benjamina Žnidaršiča iz DP Istre in Krasa ter številnih drugih avtorjev pa so med drugim prebirale tudi Marjana Lavrin, Alenka Tratnjek, Ana Feržan, Majda Ravnikar - članice naše recitatorske skupine ONA&ONE ter Metod Zakotnik, član DP Gorenjske. S kitaro jih je spremljala odlična kitaristka in slikarka Ljudmila Turk. Podelili so tudi priznanja za pesmi iz cikla Beseda je most, kulturni praznik pa je popestrila in obogatila še naša znana pevka Jožica Kališnik.
Sestavni del kulturnega dogajanja v Ajdovščini pa je bil tudi ulični radio POETIKUM na katerem je prav takos ob spremljavi naše kitaristke, svoje pesmi predstavila naša pesnica Darinka Slanovec.
V času, ko je pred dvorano potekal ulični radio, so organizatorji za udeležence kulturnega srečanja pripravili tudi ogled znamenitosti Ajdovščine. Vodila ga je Nadja Kodrič.

Image-19325

Novice Splošno

JUBILEJNI 90. ROJSTNI DAN

Jubilejni 90. rojstni dan članice Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine
Image-19321

Novice Splošno

DRUŽENJE OB DNEVU ŽENA

Ob prazniku dneva žena, so se v petek, 6. marca , članice Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine zbrale na tradicionalnem druženju, kjer so skupaj proslavile svoj praznik.
Image-19319

Novice Splošno

SREČANJE NA URI SOČA - INFO TOČKA

V četrtek 5.3. smo v URI Soča izvedli »Info točko«, srečanje namenjeno paraplegikom in tetraplegikom iz naše regije, ki so trenutno na rehabilitaciji v URI Soča. Namen takšnih srečanj je, da se bodoči člani v sproščenem in podpor­nem okolju seznanijo…
Image-19311

Novice Splošno

POGOVORNA SKUPINA: MASKE, KI JIH NOSIMO

Na tokratni pogovorni skupini dne, 23. februarja smo s psihologinjo Vesno Radonjić Miholič spregovorili o maskah – vlogah, ki jih prevzemamo skozi življenje. 
Image-19308

Novice Splošno

ANALOGNO V SITI TEATRU

20. februarja je društvo za svoje člane in njihove bližnje organiziralo ogled komedije Analogno v Siti Teatru BTC. 
Image-19301

Novice Splošno

S PUSTOVANJEM SMO PRIKLICALI POMLAD

Na pustni torek smo se zbrali, da preženemo zimo in prikličemo pomlad.
Image-19312

Novice Splošno

2. KOLO LIGE ZPS V ŠAHU

Šahisti Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine uspešni v 2. kolu lige ZPS.
Image-19316

Novice Splošno

V NEDELJKO 3. TURNIR LIGE NLB WHEEL

Tretji turnir 18. sezone Regionalne košarkarske lige NLB Wheel je bil v nedeljo, 15. februarja 2026 v Gradačcu, kjer je gostitelj KIK Zmaj organiziral štiri tekme med ekipami iz Bosne in Hercegovine, Hrvaške, Črne gore in Slovenije.
Image-19305

Novice Splošno

ANTON BAVEC IN MAJ CRKVENJAŠ ZMAGALA V SVOJIH STRELSKIH KATEGORIJAH

Na strelišču Strelskega kluba Ptuj je 14. februarja 2026 potekal tretji krog strelske lige ZPS RTS Medical in tretji Ančov memorial. 
Image-19286

Novice Splošno

ČETRTKOVI ŠAHOVSKI POPOLDNEVI

Na društvu so znova zaživeli šahovski popoldnevi.
Image-19294

Novice Splošno

17. POKAL ZPS V BILJARDU

Tokrat je tekmovanje potekalo v biljardnici Kaval v Ljubljani.
Image-19281

Novice Splošno

VSAKOLETNI PREVENTIVNI PREGLED

Rednega preventivnega pregleda, namenjenega odkrivanju bolezni sodobnega časa, se je udeležilo več kot 40 članov društva.
Image-19234

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON

Tokrat smo prejeli vabilo iz CSD Domžale iz skupine za pomoč uporabnikov osebne asistence, da jim predstavimo naš program preventive in osveščanja.
Image-19223

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON

Prvi letošnji obisk na šoli smo opravili 28. januarja na OŠ Škofljica.  Predstavili smo se vsem štirim oddelkom sedmih razredov. V avli šole so Slavko, Andor in Rok učencem in učiteljem predstavili njihove zgodbe, jih poučili o para in tetraplegiji,…
Image-19284

Novice Splošno

2. KOLO LIGE ZPS RTS MEDICAL

24. 1. 2026 je Društvo paraplegikov Istre in Krasa, organiziralo 2. kolo lige ZPS RTS Medical, ki je potekalo na strelišču v Postojni.
Image-19222

Novice Splošno

SPREJEM NOVIH ČLANOV

V petek 23. januarja2026, smo v društvenih prostorih pripravili prijetno srečanje, namenjeno sprejemu štirih novih članov, ki so se nam pridružili skupaj s svojimi spremljevalci.
Image-19292

Novice Splošno

HAIKU VEČER Z DARINKO SLANOVEC

21. januarja je v Knjižnici Franceta Balantiča Kamnik potekala predstavitev knjige Morje, sol, zbirke haiku poezije avtorice Darinke Slanovec, članice Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine. 
Image-19315

Novice Splošno

1. KROG LIGAŠKEGA ŠAHOVSKEGA TEKMOVANJA ZPS V CELJU

Prvi krog ligaškega šahovskega tekmovanja Zveze paraplegikov Slovenije je bil 20. januarja 2026 v Celju, kjer se je v spominu na šahista Franc Ivenčnika pomerilo 16 šahistov iz petih društev ZPS v sedmih rundah po standardnih časovnih pravilih.
Image-19314

Novice Splošno

POROČILO 2. TURNIRJA LIGE ZPS BAUERFEIND

Drugi turnir lige ZPS Bauerfeind v košarki na vozičkih je 18. januarja 2026 potekal v športni dvorani OŠ Starše, kjer so odigrali tri tekme z zmago ekip DP Celje Thermana, DP MB Podravje in DP KR – NM Ormega MM.
Image-19197

Novice Splošno Slider

PRAVICA DO DOSTOPNOSTI

Zaživel je projekt »Tudi jaz bi šel noter« – skupaj za prostorsko dostopnost