Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske je na kegljišču Golovec v Celju 22. marca 2024 pripravilo tretji krog kegljaške lige in 24. memorial Petra Zdovca. Tekmovanja, ki je potekalo v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije, se je udeležilo 41 kegljačic in kegljačev iz osmih pokrajinskih društev Zveze. V sklopu memoriala je potekalo tudi državno prvenstvo veteranov na katerem je tekmovalo deset kegljačev.
Rezultati:
V ekipni konkurenci se je najvišje uvrstila ekipa DP Novo mesto (1594), druga je bila DP Maribor (1585), tretja DP Slovenj Gradec (1485), četrta DP Celje (1479), peta naša DP Ljubljana (1417), šesta DP Koper (1297), sedma pa DP Murska Sobota (1220).
V moški konkurenci je največ kegljev podrl Miran Jernejšek DP-MB (468), drugi je bil Tone Kanc DP-NM (435), tretji pa Sandi Rebernik DP-SG (427).
Med kegljačicami je bila najboljša Martina Glavič DP-NM (409), na drugo mesto se je zavihtela naša kegljačica Senka Ivaniševič (389), tretja pa je bila Marija Kerec DP-MB (383).
V skupini tetraplegikov se je zmage veselil Aleš Povše DP-CE (416), drugi je bil Damjan Hovnik DP-SG (391), tretji pa Branimir Črv DP-KP (361).
V konkurenci veteranov je zmagal Franc Kuhel DP-NM (368), drugi je bil naš kegljač Janez Kokalj (336), tretji pa Anton Urbanc DP-CE (334).
Za nemoten potek tekmovanja sta poskrbela sodnika Ljubo Mladenovič in Alen Peternel.
TRETJI KROG KEGLJAŠKE LIGE S 24. MEMORIALOM PETRA ZDOVCA
Novice Splošno

Novice Splošno
DELAVNICE ZA KREPITEV SPOMINA
V našem društvu smo izvedli vaje za ohranjanje mentalne vitalnosti.

Novice Splošno
OBISK STROKOVNE DELAVKE PRI NAŠEM ČLANU
V petek, 17.4.2026 se je strokovna delavka Brigita Papler Mali oglasila pri našem članu in njegovi ženi, ki trenutno potrebujeta nekaj pomoči na domu. Sprejela sta jo zelo prijazno, pogovor pa je potekal v toplem in zaupljivem vzdušju.

Novice Splošno
SREČANJE S POVERJENIKOM KRALJ PETROM
V petek, 17. aprila 2026, je v Gostilnici Kos potekalo srečanje s poverjenikom Kralj Petrom, ki je bilo obogateno tudi s skupnim kosilom. Zbrali so se člani, ki se med seboj že poznajo, zato je bilo vzdušje od samega začetka prijetno, sproščeno in…

Novice Splošno
SREČANJE S POVERJENIKOM ISKRA ANTONOM
V petek, 17. aprila 2026, je na Kegljišču Kamnik potekalo druženje ob kavi s poverjenikom Iskra Antonom. Srečanja se je udeležilo 13 članov, ki so čas preživeli v prijetnem in sproščenem vzdušju.

Novice Splošno
POGOVNORNA SKUPINA: Fraktalno risanje
V ponedeljek, 13.4. smo na Društvu paraplegikov ljubljanske pokrajine izvedli pogovorno skupino. Tokrat smo se podali v nekoliko drugačno izkušnjo – fraktalno risanje. Skupino je vodila psihologinja Vesna Radonjić Miholič.

Novice Splošno
DRŽAVNO PRVENSTVO V PARASTRELSTVU
Na strelišču na Dolenjski cesti v Ljubljani je 12. aprila 2024 potekalo državno prvenstvo v parastrelstvu, ki ga je pripravila Zveza za šport invalidov – slovenski paralimpijski komite.

Novice Splošno
OBISK NA OŠ SODRAŽICA
Na osnovni šoli Sodražico so 11. aprila 2024 tradicionalno pripravili Dan druženja treh generacij. Na omenjenem dogodku je sodelovalo tudi naše društvo.

