TELEFON ZA PSIHOLOŠKO PODPORO OB EPIDEMIJI COVID-19

Novice Splošno

Društvo psihologov Slovenije v partnerstvu z Nacionalnim inštitutom za javno zdravje in v sodelovanju z ekipo za psihološko pomoč Civilne zaščite, Slovensko krovno zvezo za psihoterapijo, Združenjem zakonskih in družinskih terapevtov ter Združenjem psihiatrov pri Slovenskem zdravniškem društvu, vzpostavlja telefon za prebivalstvo - 041 443 443 za psihološko podporo ob epidemiji COVID-19.

S telefonom želijo zagotoviti podporo ljudem, ki se v času epidemije in z njo povezanih kriznih ukrepov, soočajo z različnimi stiskami. Prek telefona bodo pomoč nudili izkušeni psihologi in psihoterapevti. Na povabilo k sodelovanju pri nudenju prostovoljne psihosocialne podpore se je odzvalo več kot 200 strokovnjakov.
Telefon je namenjen krajšim pogovorom za:
- čustveno podporo pri obvladovanju tesnobe, strahu, jeze in drugih čustvenih stanj ter z njimi povezanih odzivov;
- podporo obolelim in svojcem oseb z boleznijo COVID-19;
- podporo ob izgubi bližnjega zaradi bolezni COVID-19;
- priporočila in podporo pri vzgoji otrok in izvajanju šolskih obveznosti v teh posebnih okoliščinah;
- podporo ob soočanju s partnersko krizo v času bivanja v izolaciji;
razmislek o drugih duševnih spremembah, ki jih doživljamo v tem obdobju.
Telefon za psihološko podporo ob epidemiji COVID-19 bo obratoval vsak dan:
- delavniki: od 16h do 24h
- sobota in nedelja: 12h do 24h
Dopoldne oziroma med ordinacijskim časom, ko telefon za psihološko podporo ob epidemiji COVID-19 ne deluje, so na voljo drugi viri pomoči, ki so zbrani na:
Vir I – Vir II
Storitev klicnega centra je društvu doniralo podjetje Telekom Slovenije

Image-19163

Novice Splošno

DELAVNICA: IZDELOVANJE ADVENTNIH VENČKOV

Članice ženske sekcije so se konec novembra zbrale na ustvarjalni delavnici, kjer so izdelovale adventne venčke za prihajajoči praznični čas.
Image-19153

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ SODRAŽICA

Na povabilo ravnateljice go. Majde Kovačič Cimperman smo se tokrat odpravili na južni del ozemlja, ki ga pokriva naše Društvo,  v Sodražico. Tam smo se v petek 21. novembra predstavili petim razredom.
Image-19180

Novice Splošno

PRVI KROG LIGE ZPS BAUERFEIND: IZKUŠENE EKIPE POKAZALE MOČ

V nedeljo, 23. novembra, je v Športni dvorani Kamnik potekalo prvo kolo nove sezone lige ZPS Bauerfeind v košarki na vozičkih.
Image-19149

Novice Splošno

SLIKARSKA DELAVNICA NA URI SOČA

SOČA ponovno združila para- in tetraplegike.
Image-19145

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ RODICA

Par let je mimo odkar smo nazadnje obiskali OŠ Rodica.
Image-19142

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ DANILE KUMAR

Tokrat smo obiskali Osnovno šolo Danile Kumar. 14. in 18. novembra smo se predstavili osmim razredom. V sodelovanju z vodstvom in učitelji smo jim pripravili košarko na vozičkih, namizni tenis in slikanje z usti ter poligon z arhitekturnimi ovirami.…
Image-19138

Novice Splošno

OGLED PREDSTAVE ANALOGNO, TADEJA TOŠA V SITI TEATRU

Tadej Toš je s predstavo v Siti Teatru navdušil občinstvo s humorjem in iskrenostjo.
Image-19137

Novice Splošno

ČLANI DRUŠTVA SMO SI OGLEDALI OPERO DEVICA ORLEANSKA

Člani Društva paraplegikov so doživeli nepozaben kulturni večer.
Image-19141

Novice Splošno

POGOVORNA SKUPINA – ČUSTVA, KOMUNIKACIJA

Na delavnici NISI SAM, ki jo sofinancira AVP; smo se tokrat pogovarjali skupaj s psihologinjo dr. Vesno Radonjič Miholič o čustvih, komunikaciji, naših reakcijah v danih situacijah.
Image-19128

Novice Splošno

SESTANEK SOCIALNIH POVERJENIKOV DRUŠTVA

Socialni poverjeniki Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine so na srečanju pregledali delo v preteklem obdobju ter se posvetili pomembni temi komunikacije in odnosov.
Image-19123

Novice Splošno

POTOPISNO PREDAVANJE O JEMNU IN OMANU Z LUDVIKOM CENCLJEM

Naši člani so znova »potovali« – tokrat smo se z Ludvikom Cencljem podali na zanimivo potepanje po daljnem Jemnu in Omanu.
Image-19120

Novice Splošno

USPEŠEN NASTOP SLOVENSKIH PARAPLESALCEV V ANGLIJI

Paraplesalki našega društva zelo dobro tekmovali na mednarodnem turnirju v Angliji
Image-19133

Novice Splošno

TRADICIONALNO DRUŽENJE POD KISOVSKO SKAKALNICO

Tudi letos je socialni poverjenik Marjan Zupanec povabil člane iz zasavskih občin na prijetno srečanje.
Image-19117

Novice Splošno

SREČANJE S SOCIALNIMI POVERJENIKI

Srečanje članov in njihovimi socialnimi poverjeniki v Ivančni Gorici
Image-19112

Novice Splošno

LIKOVNA KOLONIJA BELOKRANJSKA JESEN 2025

Na likovni koloniji v Semiču je sodeloval tudi naš slikar Željko Vertelj. 
Image-19107

Novice Splošno

DRUŠTVO NA DNEVIH KAKOVOSTI V ZD CENTER LJUBLJANA

Predstavnice našega društva so se udeležile Dneva kakovosti v zdravstvenem domu Center Ljubljana
Image-19118

Novice Splošno

XVIII. LITERARNI MARATON RDEČA JABOLKA 2025

Naša recitatorska skupina »Ona&one« je gostovala na XVIII. Literarnem maratonu Rdeča jabolka
Image-19106

Novice Splošno

SREČANJE ČLANOV S SOCIALNO POVERJENICO PETRO MEŽNAR

Srečanje s socialno poverjenico Petro Mežnar je prineslo sproščen klepet in izmenjavo izkušenj.
Image-19102

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ VENCLJA PERKA

Rok Bratovž je obiskal svojo osnovno šolo Venclja Perka v Domžalah 
Image-19099

Novice Splošno

ODLIČNI REZULTATI NAŠIH IGRALCEV NA DRŽAVNEM PRVENSTVU

Naši igralci namiznega tenisa so na državnem prvenstvu v močni konkurenci dosegli zelo dobre rezultate