Med prebivalci Evropske unije je invalid vsak šesti, gibalno oviranih pa naj bi bilo kar 40 odstotkov. V Sloveniji ocenjujejo, da je med 160 in 170 tisoč invalidov, poleg teh pa še okoli 230.000 bolnikov z dolgotrajnimi boleznimi. V tem kontekstu je Predsednik Republike Slovenije poudaril: »Pomembno je torej zavedanje, da je invalidna oseba enakopravni in enakovredni člen družbe, ki ima enake pravice kot vsi drugi, da sodeluje v družbi. Da bi se tako zavedanje okrepilo in temu prilagodilo tudi ravnanje družbe in držav, so Združeni narodi leta 1992 razglasili 3. december za mednarodni dan invalidov. Ne glede na to, da je potrebno ves čas živeti in delati tako, da se vsakemu invalidu omogoči socialna varnost, enakopraven položaj in enake možnosti za njegovo samostojno življenje, osebni razvoj in sodelovanje v političnem, gospodarskem in družbenem življenju, je prav da se enkrat na leto tej temi še posebej posvetimo. Pogledamo naše dosežke in pomanjkljivosti in sprejmemo zaveze za na naprej.
Letošnji dan invalidov poteka pod geslom: Preoblikovanje v trajnostno in prožno družbo za vse. Nove tehnologije, ki smo jim priča lahko prinesejo veliko olajšanje za nekatere invalide, medtem ko za druge lahko postane marsikaj prav zaradi novih tehnologij nedosegljivo. Dostopnost mora ostati tudi v prihodnje eden od ključnih ciljev in moderne tehnologije morajo to omogočiti.«
K besedi je pristopil še predsednik NSIOS Boris Šuštaršič in se predsednikom zahvalil za ponoven sprejem, pozdravil je predsednikovo izbrano izrazoslovje, ter izpostavil tri pereče teme, ki terjajo skupen dialog, države in invalidskih organizacij.
Z zasanjanim in hkrati energičnim igranjem na kitaro je monotonost srečanja razbila dijakinja Konservatorija za glasbo in balet Maja Kralj.
SPREJEM INVALIDOV V PREDSEDNIŠKI PALAČI
Novice Splošno

Novice Splošno
INFO TOČKA NA URI SOČA

Novice Splošno
OGLED PREDSTAVE V SNG – DON KIHOT

Novice Splošno
15. PERŠAKOV MEMORIAL IN ZAKLJUČEK LIGE ZPS V ŠPORTNEM RIBOLOVU

Novice Splošno
SESTANEK SOCIALNIH POVERJENIKOV DRUŠTVA, 22.6.

Novice Splošno
MEDVODE V ZNAMENJU DRUŽENJA, POVEZOVANJA IN NOVIH POTI

Novice Splošno
OBISK KNJIŽNJICE MEDVODE IN SREČANJE Z ŽUPANOM OBČINE MEDVODE

Novice Splošno
IZŠLA JE 41. ŠTEVILKA ČASOPISA IZZIV

Različnost je ZAKON Novice Splošno
RAZLIČNOST JE ZAKON - OŠ SOSTRO

Novice Splošno
KOMBI BO SVOJO POT NADALJEVAL V DOMU PARAPLEGIKOV

Različnost je ZAKON Novice Splošno
RAZLIČNOST JE ZAKON

Novice
KONEC LIGAŠKEGA TEKMOVANJA V ATLETIKI

Novice Splošno
ZAKLJUČNA POGOVORNA SKUPINA PRED POLETJEM

Novice Splošno
NAMKA PRAZNUJE ČASTITLJIVIH 70 LET

Novice Splošno
PREDAVANJE O DOLGOTRAJNI OSKRBI NA SEDEŽU DRUŠTVA

Novice Splošno
ZBOR ČLANOV – SKUPAJ SOUSTVARJAMO PRIHODNOST DRUŠTVA

Novice Splošno
POGOVORNA SKUPINA: KAKO SE POZNAMO?

Novice Splošno
DRUŠTVO PARAPLEGIKOV LJUBLJANSKE POKRAJINE NA FESTIVALU IGRAJ SE Z MANO

Novice Splošno
RAZSTAVA - TONE KRALJ
Novice Splošno
GLEDALIŠKI VEČER V SITI TEATRU: »KAR ŽELIŠ, TO DOBIŠ«

Novice Splošno
