NAŠ BELI CIRKUS V KRNJSKI GORI

Novice Splošno

Zveza paraplegikov Slovenije je že 20. januarja na smučišču Brsnina v Kranjski Gori pripravila vse za nemoten potek 1. tekmovanja v veleslalomu za pokal Zveze, hkrati pa tudi demonstracijsko smučanje.

Toda dež in odjuga sta naredila svoje. Organizatorji so  morali smučarsko prireditev odpovedati in prestaviti na kasnejši datum (4. 2.). Menimo, da je bila odločitev pravilna, saj so še posebej za tiste, ki bi se prvikrat z monoskijem spustili po strmini, prvi občutki izredno pomembni. Seveda so v lepih zimskih idiličnih dnevih veliko lepši, kot pa v dežju in slabi progi. Prav gotovo bi prišlo tudi do večjega števila padcev, saj se je sneg na progi že udiral. Da o premočenih oblačilih sploh ne govorimo. In tako bi z demonstracijskimi vožnjami dosegli povsem nasproten učinek. No, celotno smučarsko prireditev so v dobri organizaciji zelo uspešno ponovili 4. februarja. 2009

Lepšega dne kot je bila sreda 4. februarja si organizatorji res niso mogli zamisliti, pa čeprav je dan prej tako kot celo Slovenijo, tudi Krajnsko Goro zasul sneg. Rodil se je prekrasen sončen dan v pravi zimski idili. Toda kranjskogorski smučarski delavci so takorekoč preko noči dodobra pripravili veleslalomsko progo, da smo lahko izvedli to naše prvo smučarsko tekmovanje. Prav tako so se v dobrih pogojih po beli strmini smučišča Brsnina prvikrat z monoski smučko spustili tudi tisti naši člani, ki jih privlači vijuganje po belih pobočjih. Verjetno bodo to naši bodoči rekreativni ali celo tekmovalni smučarji. To še posebej velja za Boruta Severja, ki je prvikrat sedel v monoski, se nekaj časa »lovil,« nato pa se ob asistenci že podal na vlečnico in se spustil po blagi in lepo urejeni strmini Brsnine. Prve uspešne zavoje  je opravil tudi Boštjan Ceglar

Tekmovalci so se pod vodstvom trenerja smučarske invalidske reprezentance Bojana Kavčiča po veleslalomski progi spustili kar nekajkrat, najboljši skupen rezultat pa je določil prvega veleslalomskega zmagovalca za pokal ZPS. Ob odsotnosti naših najboljših veleslalomistov Žige Breznika in Gala Jakiča, ki tekmujeta v Evropskem pokalu, je pokal ZPS osvojil Edo Ješe, drugi je bil naš predsednik,Gregor Gračner, tretji je bil Janez Učakar, četrti pa Matjaž Ćerne KP.

Tekmovale so tudi naše spremljevalke iz Visoke šole za zdravstvo Mateja, Irina in Neža ter smučarke iz smučarskega kluba iz Radovljice Tanja, Andreja in Manca. Zmagala je Mateja, druga je bila mama našega tekmovalca Matjaža Marta Černe, tretja pa Neža.

Po končanem tekmovanju in preizkusnih vožnjah so se vsi udeleženci belega invalidskega »cirkusa« zbrali v hotelu Larix, kjer so slovesno podelili prvi pokal ZPS in vse povprek analizirali prve rezultate in vtise prvega tekmovalnega dne in demonstracijskih voženj

Trener Bojan Kavčič je na video posnetku pokazal tudi vožnje tekmovalcev in opozoril na napake, ki jih tekmovalci največkrat ponavljajo.

Tekmovanje je spremljala tudi Gorska reševalna služba iz Kranjske Gore, našemu prvemu smučarskemu dogodku pa so nekaj pozornosti posvetili tudi mediji.

Image-18737

Novice Splošno

DELAVNICA ZA KREPITEV SPOMINA

Na društvu smo izvedli vaje za ohranjanje mentalne vitalnosti.
Image-18733

Novice Splošno

MREŽA MOST

Sodelovanje z Voluntariatom pri Projektu za povezovanje nevladnih organizacij
Image-18732

Novice Splošno

NA ODMEVNEM TURNIRJU NASTOPILI TUDI TRIJE IGRALCI NAŠEGA DRUŠTVA

Na odmevnem namiznoteniškem turnirju v Italiji so tekmovali tudi igralci našega društva
Image-18726

Novice Splošno

PRAZNOVANJE OB DNEVU ŽENA

Naše članice, sodelavke in prijateljice društva so praznik ob Dnevu žena praznovale 8. marca 2024 v Zajčji Dobravi v Ljubljani.
Image-18720

Novice Splošno

S PUSTOVANJEM SMO ODGNALI ZIMO

Pustovanje s pustnimi maskami, ki smo jih tudi nagradili
Image-18731

Novice Splošno

RAZPIS ZA PRIDOBITEV ENKRATNE DONACIJE ZA INVALIDSKO UPOKOJENE Z NIZKIMI POKOJNINAMI

Tisti, ki prejemate 800 evrov pokojnine ali manj ste upravičeni do enkratne donacije v višini 100 evrov
Image-18719

Novice Splošno

ČETRTI KROG KOŠARKARSKE LIGE ZPS-BAUERFEIND

Košarkarska ekipa našega društva je v četrtem krogu lige premagala ekipo DP Maribor                
Image-18718

Novice Splošno

EKIPA PRVA, KOKALJ DRUGI, IVANIŠEVIČEVA IN ALAGIČ TRETJA

Naši kegljači so v drugem krogu in Grnjakovem memorialu dosegli odlične rezultate
Image-18717

Novice Splošno

POGOVORNO-PODPORNA SKUPINA »KAKO SI?«

Z dr. Vesno Radonjić Miholič smo začeli s pogovorno-podporno skupino
Image-18716

Novice Splošno

ŽIVA LAVRINC JE V BANGKOKU TEKMOVALA Z NEINVALIDNIMI LOKOSTRELCI

Paralokostrelka našega društva je na tekmi svetovnega pokala tekmovala med neinvalidnimi lokostrelci
Image-18711

Novice Splošno

OGLED RAZSTAVE – MAKSIM GASPARI - USTVARJENE PODOBE NARODA

Društvo je pripravilo ogled razstave Gasparijeve Ustvarjene podobe naroda
Image-18710

Novice Splošno

FILMSKO POPOLDNE NA DRUŠTVU

V prostorih društva smo si ogledali film Plesna terapija+
Image-18708

Novice Splošno

NAŠA ŠAHOVSKA EKIPA V DRUGEM KROGU PRVA

Šahovska ekipa našega društva je v 2. krogu lige ZPS-GRADEC osvojila prvo mesto
Image-18704

Novice Splošno

STRELCI V 3. KROGU PONOVNO DOSEGLI ODLIČNE UVRSTITVE

Parastrelci našega društva so tudi v 3. krogu na Ptuji dosegli odlične uvrstitve
Image-18696

Novice Splošno

LIKOVNA KOLONIJA – »BELOKRANJSKA ZIMA 2025«

Na tradicionalni slikarski koloniji v Semiču je likovno znanje nadgrajeval tudi naš slikar Željko Vertelj
Image-18703

Novice Splošno

SLAVKO KRAJNC OSVOJIL POKAL ZVEZE V BILJARDU

Biljardisti našega društva odlični na 16. državnem prvenstvu v biljardu
Image-18691

Novice Splošno

VSAKOLETNI PREVENTIVNI PREGLED

Tradicionalnega preventivnega pregleda bolezni sodobnega časa, se je udeležilo več ko 40 članov
Image-18685

Novice Splošno

PARALOKOSTRELKA ŽIVA LAVRINC OSVOJILA AZIJSKI POKAL

Naša paralokostrelka Živa Lavrinc je v Bangkoku osvojila Azijski pokal
Image-18684

Novice Splošno

SPREJEM NOVIH ČLANOV

 V društvenih prostorih smo sprejeli štiri nove člane. Prisotni so bili tudi njihovi bodoči poverjeniki.
Image-18679

Novice Splošno

TRETJI KROG KOŠARKARSKE LIGE ZPS-BAUERFEIND

Naše društvo je bilo soorganizator tretjega kola košarkarske lige Zveza paraplegikov Slovenije - Bauerfeind.