KULTURNI PRAZNIK Z LIKOVNO KOLONIJO

Novice Splošno

Zveza paraplegikov Slovenije je v sodelovanju z Zavodom Ars Viva od 8. do 10. februarja 2019 v Youth Hostel v Podcerkvi pripravila likovno kolonijo.

Likovniki so pod mentorstvom Jožeta Potokarja – Cvrča svoje znanje za natečaj Zlate palete 2019 nadgrajevali iz osnovnih tehnik: grafike, risbe in akvarela. Hkrati pa so se med drugim seznanili tudi s tiskanjem grafike – linorez, jedkanici in suhi igli.
V sklopu likovne kolonije je potekala tudi kulturna prireditev »Pomen kulture v odnosu do sočloveka,« ki ga je z besedami lepo opisal pisatelj Ivan Sivec. V uvodnem nagovoru je Janez Komidar – župan občine Loška dolina poudaril pomen kulturnega praznika, za popestritev in obogatitev Prešernovega dne pa je poskrbela glasbena skupina Frondo and the Suzukies s svojo priredbo Zdravljice in drugimi glasbenimi vložki.
Na koloniji so bili prisotni člani Mednarodnega združenja slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami – Dragica Sušanj, slikar naše ga društva Željko Vertelj in Beno Žnidaršič ter drugi slikarji Likovne sekcije Zveze - Anka VeselLučka KocjančičMiran JernejšekKlavdij Leban in vodja likovne sekcije pri Zvezi paraplegikov Slovenije Metod Zakotnik. Sodelovali so tudi slikarji drugih likovnih društev.
Za dobro počutje udeležencev kolonije so poskrbele - IvankaJelkaNežka in Brigita.

Image-19002

Novice Splošno

OBDAROVANJE NAŠE JUBILANTKE ANE FERŽAN

V sklopu tradicionalnega obdarovanja jubilantov smo se v društvu spomnili tudi naše članice Ane Feržan, ki je v drugi polovici avgusta praznovala 80 let.
Image-18998

Novice Splošno

LITERARNO-GLASBENO DOPOLDNE V DSO KAMNIK

Kratko, a prisrčno dopoldne je stanovalcem in obiskovalcem omogočilo uživanje v glasbi, literaturi in druženju, ki združuje različne generacije
Image-18996

Novice Splošno

MED PARASTRELCI V NOVEM SADU ALEŠ VRHOVC ŠESTI

V Novem Sadu sta na mednarodnem turnirju nastopila tudi naša parastrelca
Image-18993

Novice Splošno

NAŠA PARALOKOSTRELKA ODLIČNA NA TEKMOVANJU NA ČEŠKEM

Paralokostrelka našega društva Živa Lavrinc srebrna na Češkem
Image-19014

Novice Splošno

NEPOZABEN IZLET V CELOVEC

27.avgusta 2025 so se člani Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine odpravili na tradicionalni izlet, tokrat v čudoviti Celovec.
Image-18989

Novice Splošno

MATEJ BRAJKOVIČ OSVOJIL NASLOV PRVAKA

Na turnirju v Mezz Wheelchair Polish Open-a je naš najboljši biljardist osvojil 1. mesto
Image-18988

Novice Splošno

LITERARNI UTRINKI Z AVSENIKOM V DSO GROSUPLJE

Recitatorki skupine ONA&ONE razveselili stanovalce DSO Grosuplje
Image-18987

Novice Splošno

SPREJEM NOVIH ČLANOV 2025

V društvenih prostorih smo tokrat pripravili sprejem le za eno novo članico
Image-18980

Novice Splošno

ČLAN FRANC OBLAK PRAZNOVAL 90. LET

Na obisku pri članu, ki je praznoval častitljivi jubilej
Image-18986

Novice Splošno

LITERARNI UTRINKI O LEPOTAH SLOVENIJE V DSO FUŽINE

Članice literarne skupine ONA&ONE polepšale dan v DSO Fužine
Image-18974

Novice Splošno

MED ŠTIRIMI STENAMI – KATARINA MILIĆEVIĆ - PONOVITEV

Na radiu Prvi so v oddaji med štirimi stenami ponovili oddajo v kateri je bila gostja ponovno naša članica
Image-18982

Novice Splošno

SLOVENIJA V VERZIH, MELODIJAH IN NASMEHIH

Recitatorska skupina Ona&one v DSO Logatec s poklonom Avseniku, slovenski poeziji in stanovalcem
Image-18969

Novice Splošno

NAŠE RECITATORKE ONA&ONE OBISKALE DSO BEŽIGRAD

Članice društva so pripravile literarne utrinke za prebivalce Doma starejših občanov Bežigrad
Image-18963

Novice Splošno

KOPALNI KOMBI – KOPANJE V PACUGU

Dan ob bazenu v Pacugu – sprostitev, druženje in morski zrak
Image-18975

Novice Splošno

DRŽAVNO PRVENSTVO V PARALOKOSTRELSTVU - 2025

Naša paralokostrelka Živa Lavrinc je tekmovala na državnem prvenstvu med paralokostrelci, vendar tekmovanja ni zaključila, ker je nastopila tudi v konkurenci neivalidov.
Image-18967

Novice Splošno

SLOVENIJA, OD KOD LEPOTE TVOJE

Literarni utrinki z glasbeno podporo Slavka Avsenika v MGC Bistrica v Domžalah
Image-18959

Novice Splošno

11. KLOBASARJENJE NA GORENJSKEM

Na enajstem tradicionalnem klobasarjenju tudi naši parakolesarji, s priklopniki.
Image-18949

Novice Splošno

V SPOMIN NEŽI MAURER - 22. DECEMBER 1930 – 20. APRIL 2025

Recitatorska skupina našega društva Ona&One je v sodelovanju z Društvom Norma 7 pripravila lep recital v spomin veliki pesnici Neži Maurer
Image-18954

Različnost je ZAKON Novice Splošno

ZADNJI OBISK V TEM ŠOLSKE LETU JE TOKRAT PRIPADAL OŠ 8 TALCEV - LOGATEC

Tokrat smo se v sklopu našega projekta "Različnost je zakon" odpravili na Osnovno šolo 8 talcev, kjer smo ozavestili osnovnošolce o življenju z invaldnostjo in o morebitnih ukrepih za preprečevanje poškodb, ki lahko posamezniku spremenijo življenje.
Image-18947

Različnost je ZAKON Novice Splošno

DVA OBISKA V ENEM TEDNU NA OŠ ZBORA ODPOSLANCEV KOČEVJE

S projektom Različnost je zakon smo dvakrat obiskali Osnovno šolo Zbora odposlancev Kočevje.