INVALIDI, KI SO SPREMENILI SVET

Novice Splošno

V srbskih mestih Šabcu, Zrenjaninu, Novem Sadu, Inđiji in Beogradu so že tretje leto zapored pripravili razstavo z naslovom - Invalidi, ki so spremenili svet.

Razstavo je pripravil Center za lokalno demokracijo v sodelovanju z Ministrstvom za delo, zaposlovanje, vprašanja borcev in socialna vprašanja, veleposlaništvi akreditiranimi v Beogradu in s podporo za medije Color Media Communications. Cilj kulturnega dogodka je ozaveščanje družbene skupnosti in premagovanje predsodkov do invalidov.

Razstavo na Kalemegdanu v Beogradu je 9. februarja 2022 odprl župan prof. dr. Zoran Radojičić in pripomnil, da fotografije z besedilom o življenju in uspehih invalidov z vsega sveta kažejo na tiste ljudi, ki se zaradi svoje drugačnosti soočajo s stigmo in predsodki. »Kljub temu so uspeli doseči velike uspehe v poklicu in življenju!« je dejal župan. Hkrati verjame, da bo ta razstava pripomogla k temu, da bodo Beograjčani, pa tudi prebivalci mest iz vse Srbije, kjer bo razstava gostovala, pritegnili pozornost do invalidov, da bodo njihovi uspehi, delo in motivacija bolj vidni. Odprtja razstave se je udeležila tudi direktorica Javnega podjetja “Beogradska trdnjava” Marija Kuprešanin. Izrazila je zadovoljstvo, ker je bila tako pomembna razstava postavljena na novi lokaciji na Kalemegdanu. »Verjamem, da se bo ta razstava dotaknila src vseh obiskovalcev, saj majhne stvari spreminjajo svet. Pozivam vse krajane, da odprejo svoja srca tej izjemno pomembni temi,« je dejala direktorica Kuprešanin.

Ker so letošnjo akcijo s predlogi podprla tudi tuja veleposlaništva v Beogradu, je slovensko veleposlaništvo iz Slovenije predstavilo tri slikarje, ki svoja dela ustvarjajo tako, da slikarski čopič zaradi težke gibalne oviranosti držijo z usti. Na razstavi sodelujejo: Željko Vertelj, član našega društva ter Benjamin Žnidaršič in Vojko Gašperut, iz DP Istre in Krasa, ki so tudi člani Mednarodnega združenja slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami.
Na razstavah fotografij z besedilom o življenju in uspehu invalidov iz celega sveta bod obiskovalci po srbskih mestih imeli priložnost spoznati njihove zanimive življenjske in uspešne zgodbe.

Image-19180

Novice Splošno

PRVI KROG LIGE ZPS BAUERFEIND: IZKUŠENE EKIPE POKAZALE MOČ

V nedeljo, 23. novembra, je v Športni dvorani Kamnik potekalo prvo kolo nove sezone lige ZPS Bauerfeind v košarki na vozičkih.
Image-19149

Novice Splošno

SLIKARSKA DELAVNICA NA URI SOČA

SOČA ponovno združila para- in tetraplegike.
Image-19145

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ RODICA

Par let je mimo odkar smo nazadnje obiskali OŠ Rodica.
Image-19142

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ DANILE KUMAR

Tokrat smo obiskali Osnovno šolo Danile Kumar. 14. in 18. novembra smo se predstavili osmim razredom. V sodelovanju z vodstvom in učitelji smo jim pripravili košarko na vozičkih, namizni tenis in slikanje z usti ter poligon z arhitekturnimi ovirami.…
Image-19138

Novice Splošno

OGLED PREDSTAVE ANALOGNO, TADEJA TOŠA V SITI TEATRU

Tadej Toš je s predstavo v Siti Teatru navdušil občinstvo s humorjem in iskrenostjo.
Image-19137

Novice Splošno

ČLANI DRUŠTVA SMO SI OGLEDALI OPERO DEVICA ORLEANSKA

Člani Društva paraplegikov so doživeli nepozaben kulturni večer.
Image-19141

Novice Splošno

POGOVORNA SKUPINA – ČUSTVA, KOMUNIKACIJA

Na delavnici NISI SAM, ki jo sofinancira AVP; smo se tokrat pogovarjali skupaj s psihologinjo dr. Vesno Radonjič Miholič o čustvih, komunikaciji, naših reakcijah v danih situacijah.
Image-19128

Novice Splošno

SESTANEK SOCIALNIH POVERJENIKOV DRUŠTVA

Socialni poverjeniki Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine so na srečanju pregledali delo v preteklem obdobju ter se posvetili pomembni temi komunikacije in odnosov.
Image-19123

Novice Splošno

POTOPISNO PREDAVANJE O JEMNU IN OMANU Z LUDVIKOM CENCLJEM

Naši člani so znova »potovali« – tokrat smo se z Ludvikom Cencljem podali na zanimivo potepanje po daljnem Jemnu in Omanu.
Image-19120

Novice Splošno

USPEŠEN NASTOP SLOVENSKIH PARAPLESALCEV V ANGLIJI

Paraplesalki našega društva zelo dobro tekmovali na mednarodnem turnirju v Angliji
Image-19133

Novice Splošno

TRADICIONALNO DRUŽENJE POD KISOVSKO SKAKALNICO

Tudi letos je socialni poverjenik Marjan Zupanec povabil člane iz zasavskih občin na prijetno srečanje.
Image-19117

Novice Splošno

SREČANJE S SOCIALNIMI POVERJENIKI

Srečanje članov in njihovimi socialnimi poverjeniki v Ivančni Gorici
Image-19112

Novice Splošno

LIKOVNA KOLONIJA BELOKRANJSKA JESEN 2025

Na likovni koloniji v Semiču je sodeloval tudi naš slikar Željko Vertelj. 
Image-19107

Novice Splošno

DRUŠTVO NA DNEVIH KAKOVOSTI V ZD CENTER LJUBLJANA

Predstavnice našega društva so se udeležile Dneva kakovosti v zdravstvenem domu Center Ljubljana
Image-19118

Novice Splošno

XVIII. LITERARNI MARATON RDEČA JABOLKA 2025

Naša recitatorska skupina »Ona&one« je gostovala na XVIII. Literarnem maratonu Rdeča jabolka
Image-19106

Novice Splošno

SREČANJE ČLANOV S SOCIALNO POVERJENICO PETRO MEŽNAR

Srečanje s socialno poverjenico Petro Mežnar je prineslo sproščen klepet in izmenjavo izkušenj.
Image-19102

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ VENCLJA PERKA

Rok Bratovž je obiskal svojo osnovno šolo Venclja Perka v Domžalah 
Image-19099

Novice Splošno

ODLIČNI REZULTATI NAŠIH IGRALCEV NA DRŽAVNEM PRVENSTVU

Naši igralci namiznega tenisa so na državnem prvenstvu v močni konkurenci dosegli zelo dobre rezultate
Image-19094

Novice Splošno

NEPOZABNO DOŽIVETJE OB POLETU S HELIKOPTERJEM

Med udeleženci poleta s helikopterjem so bili tudi novi člani Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine
Image-19089

Novice Splošno

ZMAGOVALNI POKAL – MATEJU BRAJKOVIČU

Naš biljardist Matej Brajkovič je nastopil na memorialu Ladislava Šrameka