Zgolj v treh letih, od prvega teka 2014 se je te humane prireditve udeležilo več kot 280.000 tekmovalcev 193-tih narodnosti. Skupno so v več kot 38 državah pretekli 2,8 milijonov kilometrov in zbrali 13,8 milijonov evrov.
Na svetu si vsako leto poškoduje hrbtenjačo več kot 250.000 ljudi, zato prihodek celotne prireditve in drugih donacij namenijo tej organizaciji, ki neprestano raziskuje in išče zdravilo.
Wings for Life (krila za življenje) je neprofitna organizacija, ki je bila ustanovljena leta 2003. Idejni vodja te fundacije je direktor Red Bulla Dietrich Mateschitz, ki sta jo osnovala skupaj z dvakratnim svetovnim prvakom v motokrosu Heinzom Kinigadnerjem, čigar sin se je leta 2003 hudo ponesrečil z motorjem in postal tetraplegik. »Živel sem svoje sanje in jih bom spet, skupaj s sinom,« je dejal Heinz, ki svoje življenjsko vodilo zdaj udejanja v iskanju zdravila za prerezana krila.
S Kongresnega trga v Ljubljani se je po poku startne pištole v svetovni tek pognalo več kot 4.000 tekačic in tekačev. S tem so krepko presegli lanski rekord, ko je teklo 3.000 udeležencev. Med njimi je tudi tokrat tekel častni pokrovitelj slovenskega teka predsednik države Borut Pahor, ki je pretekel 21 kilometrov.
Trasa je tako kot v prejšnjih letih potekala iz centra mesta proti nakupovalnemu središču BTC in pot nadaljevala proti Domžalam, Kamniku, Cerkljam na Gorenjskem in Smledniku.
Nekateri so tekli hitro drugi počasneje, toda točno pol ure po startu so po vsem svetu tekače začela loviti zasledovalna vozila, ki so opremljena z elektronskimi napravami za merjenje hitrosti. Ta vozila, ki predstavljajo ciljno črto, začnejo po trasi voziti s 15 kilometri na uro, po dveh urah pa pospešijo na 35 kilometrov. Tisti trenutek, ko tekača vozilo prehiti, ga izloči iz tekmovanja naprava pa zabeleži njegov rezultat. Zmagovalec postane tisti tekač, ki do izključitve preteče največ kilometrov. V Sloveniji je zasledovalno vozilo tako kot lansko leto vozil Aleks Humar – večkratni državni prvak v reliju. Družbo so mu delali predstavnik Timinga, ki je skrbel za natančno merjenje rezultatov, Filip Flisar, ki je spodbujal tekače in predstavnik organizatorjev.
V Sloveniji je največ kilometrov pretekel Rus Ivan Motorin (62 km) v ženski konkurenci pa je zmagala 19. letna Eva Zorman (40 km).
Med tekači so tekmovali tudi številni paraplegiki, Sašo Rink (13,95 km), Anka Vesel (12,48 km), Aljoša Škaper (8 km), Janez Učakar, Gašper Črnilec, Žiga Breznik, David Razboršek, David in Barbara Slaček, Tanja Cerkvenik, Mateja Pintar, Ivo Ozebek, Matej Lednik, Aljoša Ažman in drugi.
Absolutni zmagovalec globalnega teka Wings for Life World Run je Šved Aron Anderson, ki je z invalidskim vozičkom prevozil neverjetnih 92 kilometrov in postavil rekord teka. Med ženskami je slavila Poljakinja Dominika Stelmach s 68,21 kilometri.
Letošnji ambasadorji tekaškega izziva so bili naši člani: paraolimpijka Tanja Cerkvenik, paraolimpijec Gal Jaklič in komentator Nino Batagelj, ter udeleženec relija Dakar Simon Marčič, maratonec Roman Kejžar in triatlonec Matej Markovič.
ČETRTI DOBRODELNI SVETOVNI TEK
Novice Splošno

Novice Splošno
INFO TOČKA NA URI SOČA

Novice Splošno
OGLED PREDSTAVE V SNG – DON KIHOT

Novice Splošno
15. PERŠAKOV MEMORIAL IN ZAKLJUČEK LIGE ZPS V ŠPORTNEM RIBOLOVU

Novice Splošno
SESTANEK SOCIALNIH POVERJENIKOV DRUŠTVA, 22.6.

Novice Splošno
MEDVODE V ZNAMENJU DRUŽENJA, POVEZOVANJA IN NOVIH POTI

Novice Splošno
OBISK KNJIŽNJICE MEDVODE IN SREČANJE Z ŽUPANOM OBČINE MEDVODE

Novice Splošno
IZŠLA JE 41. ŠTEVILKA ČASOPISA IZZIV

Različnost je ZAKON Novice Splošno
RAZLIČNOST JE ZAKON - OŠ SOSTRO

Novice Splošno
KOMBI BO SVOJO POT NADALJEVAL V DOMU PARAPLEGIKOV

Različnost je ZAKON Novice Splošno
RAZLIČNOST JE ZAKON

Novice
KONEC LIGAŠKEGA TEKMOVANJA V ATLETIKI

Novice Splošno
ZAKLJUČNA POGOVORNA SKUPINA PRED POLETJEM

Novice Splošno
NAMKA PRAZNUJE ČASTITLJIVIH 70 LET

Novice Splošno
PREDAVANJE O DOLGOTRAJNI OSKRBI NA SEDEŽU DRUŠTVA

Novice Splošno
ZBOR ČLANOV – SKUPAJ SOUSTVARJAMO PRIHODNOST DRUŠTVA

Novice Splošno
POGOVORNA SKUPINA: KAKO SE POZNAMO?

Novice Splošno
DRUŠTVO PARAPLEGIKOV LJUBLJANSKE POKRAJINE NA FESTIVALU IGRAJ SE Z MANO

Novice Splošno
RAZSTAVA - TONE KRALJ
Novice Splošno
GLEDALIŠKI VEČER V SITI TEATRU: »KAR ŽELIŠ, TO DOBIŠ«

Novice Splošno


