ATV MOTO ZBOR NA KOROŠKEM

Novice Splošno

Motoristi ATV sekcije pri Zvezi paraplegikov Slovenije so četrti moto zbor od 25. do 27 avgusta 2017 pripravili na Koroškem. Zbrali so se na Paškem Kozjaku, ki je stičišče štirih občin - Mislinje, Velenja, Vitanja in Dobrne.

Po namestitvi v osnovni šoli (zaradi pomanjkanja učencev ne služi več svojemu namenu) so si privoščili dober golaž s polento, ki jo je na hitro pripravila Alenka. Pred počitkom so se še malo poveselili in se seznanili s planom vožnje, ki jih je čakala naslednji dan.

Zjutraj so se podali dogodivščinam naproti. Od Slovenj Gradca jih je pot vodila, preko Sel mimo Poštarskega doma (malo težji odsek) na Uršljo goro. Po predhodnem dogovoru jim je upravnica na gori odprla zapornico in že so drveli proti vrhu, ki je visok 1699 m. Hvala upravnici Sonji, ki jim je omogočila vožnjo z ATV motorji na vrh. Pot jih je nato vodila proti Najevski lipi, ki je pravzaprav lipovec in privablja tudi slovenske politike. Ob najstarejši lipi z največjim obsegom debla na slovenskem, so tudi naši motoristi malo poklepetali in modrovali. Pot so nadaljevali so proti Črni na Koroškem kjer se je rodila naša najboljša alpska smučarka Tina Maze. Planirana pot bi jih morala nato pri Žerjavu peljati na makadamsko pot ob obrobju Uršlje Gore proti Slovenj Gradcu, pa so se ob precejšnji utrujenosti in prašenju iz pod koles, dogovorili, da pot nadaljujejo po asfaltni cesti preko Raven do Slovenj Gradca.
Spet so dregnili jeklene konjičke, da so zabrneli proti Kopam na Pohorju. Ob prihodu na vrh je bilo tako prijetno osvežilno hladno ozračje, da so nekateri kar popadali na tla in se hladili od celodnevne pripeke, ki je jih spremljala čez dan. Eden ima črno piko, saj je kar pobegnil nazaj v naš tabor na Kozjak. Je dejal, da je preveč utrujen še za eno težko turo. Po kratkem poležavanju so po dobri uri vožnje tudi drugi prispeli v tabor. Seveda je bilo proti koncu malo bolj adrenalinsko (pravi užitek). Ob prihodu so bili vsi želni tuširanja, da so si sprali to prašno prevleko z sebe. Dobili so občutek, da so kašen kilogram lažji. Čakala jih je piknik večerja, ki sta jo pripravila Marija in Vinko. Pogrešali pa so člana, ki ima harmoniko, da bi z domačimi vižami malo popestril prijetno druženje in prepevanje.
Zadnjega jutra so se v pričakovanju novih dogodivščin, prebudili polni energije. Spet jih je pričakalo lepo sončno jutro. Med potjo na Roglo so v Mislinji videli lepo urejene smučarske skakalnice, kjer trenirajo bodoči Prevci. Ob prihodu na Roglo so se podali naprej proti Koči na Pesku in umetnemu jezeru pri vlečnici Mašin Žaga. Tam so si privoščili počitek z okrepčilom in zaključnim s klepetom. Motoristi, med katerimi so tudi člani našega društva, so preživeli prečudovit vikend z dobrimi prijatelji. Tokratno srečanje sta z vodjo ATV sekcije Gregorjem Gračnerjem pripravila Marija Krebs in Ivan Gaberšek.

Image-18947

Različnost je ZAKON Novice Splošno

DVA OBISKA V ENEM TEDNU NA OŠ ZBORA ODPOSLANCEV KOČEVJE

S projektom Različnost je zakon smo dvakrat obiskali Osnovno šolo Zbora odposlancev Kočevje.
Image-18938

Novice Splošno

4. KROG IN ZAKLJUČEK ATLETSKE LIGIGE

Atletinje in atleti našega društva zaključili tekmovanje v ligi ZPS-Ormega MM
Image-18936

Novice Splošno

LARA NEDELJKOVIĆ UBRANILA NASLOV DRŽAVNE PRVAKINJE

Naše paraplesalke odlične na državnem prvenstvu v Račah
Image-18933

Novice Splošno

ČETRTI, ZAKLJUČNI KROG RIBIŠKE LIGE ZPS V RADVANJU

Ekipa ribičev našega društva sodelovala tudi v zaključnem krogu lige
Image-18942

Novice Splošno

DAN ZA NARAVO, SPOMINE IN TOVARIŠTVO

Izlet s priklopniki do Koseškega bajerja, živalskega vrta in po poti spominov in tovarištva.
Image-18927

Novice Splošno

OBISKALI SMO UČENCE NA OSNOVNI ŠOLI KOMENDA-MOSTE

Projekt »Različnost je zakon« smo predstavili učencem tretjega razreda na podružnični šoli Moste
Image-18923

Novice Splošno

NAŠ MATEJ BRAJKOVIČ SVETOVNI PRVAK V HEYBALLU

Na svetovnem prvenstvu v heyballu v Avstraliji je naš najboljši biljardist postal svetovni prvak
Image-18919

Novice Splošno

TRETJI KROG ATLETSKE LIGE ZPS ORMEGA MM

Naše  atletinje in atleti uspešno nastopili v tretjem krogu lige ZPS Ormega MM
Image-18926

Novice Splošno

MED BLOUDKOVIMI NAGRAJENCI TUDI NAŠE ŠPORTNICE

Bloudkove nagrade so prejele tudi štiri naše paralimpijke
Image-18915

Novice Splošno

SPOMLADANSKO SREČANJE V OBČINI RIBNICA

Spomladansko srečanje Društva paraplegikov – dan sprostitve, smeha in povezovanja.
Image-19039

Novice Splošno

NA LETOŠNJEM KAMPU NA PUNATU JE ODPADLO TEKMOVANJE

Zveza paraplegikov Slovenije je skupaj z Wake Board Hrvaška letos izvedla že trinajsti kamp za slovenske paraplegike.
Image-18912

Novice Splošno

OBISK SNG OPERA IN BALET LJUBLJANA

Ljubitelji kulturne umetnosti so si v SNG Opera in balet ogledali Verdijevo opero Nabucco
Image-18910

Novice Splošno

POGOVOR Z DR. BORUTOM GUBINO

Strokovno predavanje urologa dr. Boruta Gubine v društvenih prostorih
Image-18909

Novice Splošno

PARALOKOSTRELKA ŽIVA LAVRINC PETA V RIMU

Močan veter je zaznamoval paraevropski pokal v paralokostrelstvu v Rimu
Image-18905

Novice Splošno

OBISK NARODNE GALERIJE – BAROK V SLOVENIJI

Ljubitelji umetnosti smo si v Narodni  galeriji ogledali razstavo Barok v Sloveniji
Image-18904

Novice Splošno

GOZDNA TERAPIJA – ARBORETUM VOLČJI POTOK

Naši člani so preživeli nekaj prijetnih uric v naravi.
Image-18901

Novice Splošno

DRUGI KROG ATLETSKE LIGE ZPS-ORMEGA MM

Naši atleti so nastopili v 2. krogu lige ZPS-Ormega MM
Image-18899

Novice Splošno

JERCA JE PRAZNOVALA VISOK JUBILEJ

Naša članica je praznovala visok jubilej
Image-18895

Različnost je ZAKON Novice Splošno

OB MLADOSTNIH UTRINKIH NA OŠ DRAGOMELJ

Predstavitev arhitekturnih ovir na Osnovni šoli Dragomelj
Image-18890

Novice Splošno

MOTIVACIJSKI TABOR NOVIH ČLANOV

Uspešno zaključen dvodnevni motivacijski tabor Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine.