NASLOV PRVAKA LIGE V KEGLJANJU OSVOJILA EKIPA NAŠEGA DRUŠTVA

Novice Splošno

Na kegljišču v Kamniku je 23. aprila 2022 potekal zaključni četrti krog lige v kegljanju, ki ga je v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije pripravilo naše društvo.

Tudi tokrat smo ga posvetili Občini Domžale. Letos še nekoliko slovesneje, saj je občina 19. aprila 2022 praznovala visok jubilej – 70 letnico ustanovitve. Občina je v aprilu pripravila bogat kulturno športni program s številnimi dogodki, ki so obeleževali častitljiv jubilej. Med njimi tudi 24. kegljaški turnir slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Tekmovanja se je v ekipni in posamični konkurenci udeležilo 48 kegljačic in kegljačev iz osmih pokrajinskih društev Zveze. Na voljo so imeli 120 lučajev – 60 na polno in 60 na čiščenje. Za nemoten potek tekmovanja je skrbel sodnik Franci Grubar.

Uvrstitve na turnirju za pokal Občine Domžale
Prvo mesto in prehodni pokal Občine Domžale je na štiriindvajsetem turnirju s 1.667 podrtimi keglji osvojila ekipa DP Novo mesto, druga je bila DP Ljubljana (1.619), tretja DP Maribor (1.459), četrta DP Celje (1.397), peta DP Murska Sobota (1.292), šesta pa DP Koper (1.222).
V najmočnejši moški konkurenci je bil najuspešnejši Tone Kanc DP– NM (461), na drugo mesto se je zavihtel Roman Hrženjak DP-CE (442) na tretje pa Viktor Rupnik DP-LJ (433).
Med kegljačicami je 409 podrtimi keglji prvo mesto osvojila Senka Ivaniševič DP-LJ, druga je bila Martina Glavič DP-NM (401), tretje pa Marija Kerec DP-MB (330).
V skupini med tetraplegiki sta tekmovala samo dva tekmovalca, prvi je bil Damjan Herček DP-MB (351), drugi pa Siniša Jeremič DP-KP (318).
Pri veteranih je bil najboljši Ludvik Škraban DP–MS (416), drugo mesto je osvojil Franc Kuhelj DP-NM (377), tretje pa Feliks Burgar DP-LJ (362).

Uvrstitve v kegljaški sezoni 2022
V letošnji sezoni 2022 so kegljačice in kegljači odigrali štiri ligaške kroge. Ligo so v januarju s prvim krogom in Magdičevim memorialom na kegljišču v Radencih odprli kegljači DP Murska Sobota. S 1.623 podrtimi keglji je zmagala DP Novo mesto. Drugi krog so v februarju na Ravnah na Koroškem pripravili kegljači DP Slovenj Gradec in tekmovanje posvetili svojemu kegljaču Stanku Grnjaku. Prvo mesto je osvojila ekipa DP Ljubljana (1.868). Tretji krog so z Zdovčevim memorialom na kegljišču Golovec v marcu soorganizirali kegljači DP Celje. Najboljša je bila ekipa DP Novo mesto (1.640). Četrti krog je po koronavirusnem času ponovno pripravila DP Ljubljana. Z rezultatom 1.640 je slavila DP Novo mesto.
V letošnji ligaški sezoni je tekmovalo osem ekip, za končne uvrstitve pa so šteli rezultati vseh štirih krogov. Pripomnimo pa naj, da nekatere ekipe niso tekmovale v popolni postavi.
Pokal ligaškega zmagovalca je osvojila ekipa DP Ljubljana (6.418), pokal za drugo mesto je prejela DP Novo mesto (6.295), za tretje pa DP Celje (6.246). Četrta je bila DP Maribor (6.160), peta DP Murska Sobota (5.174), šesta DP Koper (5.126), sedma pa DP Koroške (3.836).

V posamični moški konkurenci je v treh krogih največ kegljev podrl Tone Kanc – NM (1.431), srebrno medaljo je osvojil Viktor Rupnik DP-LJ (1.407.), bronasto pa Miran Jernejšek DP-MB (1.374).
Naslov najboljše kegljačice lige 2022 si je priborila Senka Ivaniševič DP– LJ (1.286), druga je bila Martina Glavič DP-NM (1.201), tretja pa Nataša Godec DP-MB (1.138).
Med kegljači tetraplegiki je naslov osvojil Aleš Povše DP– CE (1.360), drugi je bil Siniša Jeremič DP-KP (1.144), tretji pa Damjan Herček DP-MB (1.123).
V skupini veterani je bil najboljši Ludvik Škraban DP-MS (1.208), drugo mesto je zasedel Franc Kuhelj DP-NM (1.087), tretji je bil Janez Kokalj DP-LJ (1.046).

Ob razglasitvi rezultatov se je vsem za sodelovanje zahvalila Cvetka Štirn, ki je imela tudi tokrat v rokah vse organizacijske niti. Kegljače in goste pa so nagovorili: predsednica društva Mirjam Kanalec ter podžupan Občine Domžale Marjan Ravnikar in župan Kamnika Matej Slapar. Ob jubileju Občine Domžale je Mirjam Kanalec s čestitkami izročila podžupanu sliko slikarja Željka Vertlja (VDMFK) in izrazila željo, da bi se to nadvse uspešno sodelovanje nadaljevalo tudi v prihodnje. Sliko je prejela tudi naša dolgoletna prijateljica in svetnica Občine Domžale Vera Vojska.

Pokale in medalje so podelili: podžupran Občine Domžale Marjan Ravnikar, župan Občine Kamnik Matej Slapar, Vera Vojska, Mirjam Kanalec in predsednik DP Gorenjske Peter Robnik - predsednik Skupščine Zveze paraplegikov Slovenije.
Turnir so poleg glavnega pokrovitelja Občine Domžale in Zavoda za šport Domžale podprli še naslednji donatorji in sponzorji: Klimer Štirn & co d.n.o., avtomehanika Kveder Božidar, Janez Mal, Elektro Verpex d.o.o., MG inštalaterstvo d.o.o. Boštjan Grošelj, Helpy Trzin, Brown Forman Worldwide d.o.o. Ljubljana, Avto GP – Peter Govejšek s.p., G3 Komenda, Freddy SLO, Modum d.o.o. in Maja Kesič.

Image-19180

Novice Splošno

PRVI KROG LIGE ZPS BAUERFEIND: IZKUŠENE EKIPE POKAZALE MOČ

V nedeljo, 23. novembra, je v Športni dvorani Kamnik potekalo prvo kolo nove sezone lige ZPS Bauerfeind v košarki na vozičkih.
Image-19149

Novice Splošno

SLIKARSKA DELAVNICA NA URI SOČA

SOČA ponovno združila para- in tetraplegike.
Image-19145

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ RODICA

Par let je mimo odkar smo nazadnje obiskali OŠ Rodica.
Image-19142

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ DANILE KUMAR

Tokrat smo obiskali Osnovno šolo Danile Kumar. 14. in 18. novembra smo se predstavili osmim razredom. V sodelovanju z vodstvom in učitelji smo jim pripravili košarko na vozičkih, namizni tenis in slikanje z usti ter poligon z arhitekturnimi ovirami.…
Image-19138

Novice Splošno

OGLED PREDSTAVE ANALOGNO, TADEJA TOŠA V SITI TEATRU

Tadej Toš je s predstavo v Siti Teatru navdušil občinstvo s humorjem in iskrenostjo.
Image-19137

Novice Splošno

ČLANI DRUŠTVA SMO SI OGLEDALI OPERO DEVICA ORLEANSKA

Člani Društva paraplegikov so doživeli nepozaben kulturni večer.
Image-19141

Novice Splošno

POGOVORNA SKUPINA – ČUSTVA, KOMUNIKACIJA

Na delavnici NISI SAM, ki jo sofinancira AVP; smo se tokrat pogovarjali skupaj s psihologinjo dr. Vesno Radonjič Miholič o čustvih, komunikaciji, naših reakcijah v danih situacijah.
Image-19128

Novice Splošno

SESTANEK SOCIALNIH POVERJENIKOV DRUŠTVA

Socialni poverjeniki Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine so na srečanju pregledali delo v preteklem obdobju ter se posvetili pomembni temi komunikacije in odnosov.
Image-19123

Novice Splošno

POTOPISNO PREDAVANJE O JEMNU IN OMANU Z LUDVIKOM CENCLJEM

Naši člani so znova »potovali« – tokrat smo se z Ludvikom Cencljem podali na zanimivo potepanje po daljnem Jemnu in Omanu.
Image-19120

Novice Splošno

USPEŠEN NASTOP SLOVENSKIH PARAPLESALCEV V ANGLIJI

Paraplesalki našega društva zelo dobro tekmovali na mednarodnem turnirju v Angliji
Image-19133

Novice Splošno

TRADICIONALNO DRUŽENJE POD KISOVSKO SKAKALNICO

Tudi letos je socialni poverjenik Marjan Zupanec povabil člane iz zasavskih občin na prijetno srečanje.
Image-19117

Novice Splošno

SREČANJE S SOCIALNIMI POVERJENIKI

Srečanje članov in njihovimi socialnimi poverjeniki v Ivančni Gorici
Image-19112

Novice Splošno

LIKOVNA KOLONIJA BELOKRANJSKA JESEN 2025

Na likovni koloniji v Semiču je sodeloval tudi naš slikar Željko Vertelj. 
Image-19107

Novice Splošno

DRUŠTVO NA DNEVIH KAKOVOSTI V ZD CENTER LJUBLJANA

Predstavnice našega društva so se udeležile Dneva kakovosti v zdravstvenem domu Center Ljubljana
Image-19118

Novice Splošno

XVIII. LITERARNI MARATON RDEČA JABOLKA 2025

Naša recitatorska skupina »Ona&one« je gostovala na XVIII. Literarnem maratonu Rdeča jabolka
Image-19106

Novice Splošno

SREČANJE ČLANOV S SOCIALNO POVERJENICO PETRO MEŽNAR

Srečanje s socialno poverjenico Petro Mežnar je prineslo sproščen klepet in izmenjavo izkušenj.
Image-19102

Različnost je ZAKON Novice Splošno

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ VENCLJA PERKA

Rok Bratovž je obiskal svojo osnovno šolo Venclja Perka v Domžalah 
Image-19099

Novice Splošno

ODLIČNI REZULTATI NAŠIH IGRALCEV NA DRŽAVNEM PRVENSTVU

Naši igralci namiznega tenisa so na državnem prvenstvu v močni konkurenci dosegli zelo dobre rezultate
Image-19094

Novice Splošno

NEPOZABNO DOŽIVETJE OB POLETU S HELIKOPTERJEM

Med udeleženci poleta s helikopterjem so bili tudi novi člani Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine
Image-19089

Novice Splošno

ZMAGOVALNI POKAL – MATEJU BRAJKOVIČU

Naš biljardist Matej Brajkovič je nastopil na memorialu Ladislava Šrameka