S svojimi prvimi slikarskimi deli pa sodelujejo še: Draga Lapornik, Alenka Tratnjek in Emil Palameta, ki so slikarstvo in slikarske tehnike spoznali na likovnih delavnicah.
Pri društvu smo namreč za začetne likovne ustvarjalce pod vodstvom slikarja Damjana Roglja pripravili štiri slikarske delavnice z naslovom - Spoznajmo tehnike slikanja.
Ob odprtju razstave je Jože Globokar predstavil društveno in kulturno dejavnost in omenil zelo dobro sodelovanje in podporo MOL na vseh področjih. Slikar Damjan Rogelj je nekaj besed namenil poteku likovnih delavnic in tečajnikom podelil društvena priznanja, moderator in likovni kritik Jaka Racman pa je o razstavi in avtorjih med drugim povedal: »Rogljeva dela so motivno in slogovno pomenljivo izbrana iz različnih pristopov (spoznanih tudi med študijem slikarstva), kar nakazuje širino, domet ter relacije med sodobnostjo in področji vplivov iz bogate slikarske tradicije. Avtorja očitno vznemirjajo razmerja oblikovno-izraznih možnosti med realističnim, dramatičnim in abstraktnim likovnim načinom.
Bernašek z dolgoletnimi izkušnjami tehničnega risanja, oblikovanja in snovanja male plastike se predstavlja z realističnimi risbami z modernistično vizijo abstrakcije, ekspresivno dinamične v plastično vznemirljivi vehemenci. Avtor mojstrsko izkazuje obrtno spretnost in talent, ki še ni dovolj udejanjil vseh svojih potencialov.
Tečajniki, ki na razstavi pogumno in scela predstavljajo proces postopnega osvajanja začetnega znanja likovnih postopkov in tehnik, s svojimi deli presegajo tehnično-spoznavne vidike in mestoma sežejo presenetljivo visoko v izkazovanju (doslej) skritih talentov. Poudariti velja dejstvo, da so na tečaj vstopili na različnih ravneh, saj je vsakdo med njimi že izoblikovana osebnost s povsem svojimi izkušnjami, spomini in cilji za prihodnost. Zato je v njihovih delih potrebno prepoznati vsem skupno pripravljenost za učenje in ustvarjanje, kot trajnostne vrednote, vendarle pa tudi izkazani likovni talent in opazni smisel«.
Razstavo je odprl župan MOL Zoran Janković še prej pa pripomnil, da se je od nas v teh letih tudi veliko naučil. Uvidel je, da smo z vstrajnostjo in trdim delom mnogo dosegli. Na kulturnem področju pa nas je opozoril na nov izziv. Z našimi razstavami naj bi se namreč predstavljali tudi na največji mestni galeriji, ki bo v nekdanji Cukrarni zaživela v prihodnjih dveh letih.
Kulturni dogodek je popestrila in obogatila violinistka Urška Jeraj, ki je iz svoje violine izvabila čudovite bolgarske in izraelske melodije.