Na Zdravstveni fakultetiŠtudentom Delovne terapije na Zdravstveni fakulteti v Ljubljani smo 15. novembra 2022 predstavili delovanje društva. V sodelovanju s predstavnikom ZPS in ZŠIS ter tremi predstavniki Društva paraplegikov Gorenjske, smo izvedli delavnice v okviru predmeta Delovna terapija na področju prostega časa, ki ga poučuje viš. pred. mag. Alenka Plemelj. Študentje so z navdušenjem opazovali tudi našega slikarja Željka Vertlja, ki je slikal usti in razstavljal svoje umetnine. Udeleženci so se z njim pogovorili, najpogumnejši pa poskusili tudi sami slikati z usti. Željko je član Mednarodnega združenja slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami.
Z Zdravstveno fakulteto dobro sodelujemo že vrsto let, organizatorici pa se zahvaljujemo za vabilo in gostoljubje.
Projekt podpira Agencija za varnost prometa.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook