Kraljevska igra v društvenih prostorihV društvenih prostorih smo 10. novembra 2022 obudili igranje kraljevske igre. V današnjem času nam sodobna tehnologija omogoča igranje šaha v vsakem trenutku, a situacija je popolnoma drugačna, če igra poteka v živo. Člani ste lepo vabljeni, da se nam vsak drugi četrtek pridružite na društvu. Dodamo naj, da imamo v naših vrstah najboljšega šahista med slovenskimi paraplegiki in tetraplegiki. To je mojstrski kandidat Edo Planinc, ki pa je zaradi trenutnih zdravstvenih težav žal, odsoten.
Šah je zelo popularna igra po vsem svetu, izboljšuje koncentracijo, logično mišljenje in spomin. Šahisti so odlični strategi in misleci in ti dve lastnosti imata nenadomestljivo vlogo v človeški kulturi. Sam nastanek šaha je še vedno zavit v skrivnost, a začetek sega daleč nazaj v človeško zgodovino.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook