RecitatorkeČlanice naše recitatorske skupine ONA&ONE so se 2. avgusta 2022 odzvale vabilu Društva NORMA7 in skupaj s člani njihove dramske skupine nastopile z recitalom »Literarni utrinki o ljubezni« na Kulturnici - Ljubezen na obisku.
Lep kulturni dogodek je potekal v prostorih Ljudske univerze v Ajdovščini, ki ga je spremljala misel malega princa – »Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.«
Da so za temo letošnjih literarnih utrinkov izbrali ljubezen, jih je napeljala misel Ferija Lainščka - »Bistven je bil zame vsekakor trenutek, ko me je kratko malo obšlo, da je največja možna angažiranost v današnjem času pravzaprav v tem, da govoriš o ljubezni.«
Zato so izbrali ljubezni posvečene pesmi in prozne odlomke nekaj najbolj znanih slovenskih avtorjev, in sicer: Josipa Jurčiča, Franceta Prešerna, Cirila Zlobca, Mile Kačič in Neže Maurer ter jih strnili v recital z naslovom Ljubezen na obisku.
V skupini ONA&ONE so nastopile: Mirjam Kanalec, Alenka Tratnjek, Marjana Lavrin, Ana Feržan in Darinka Slanovec.
Projekt je podprl tudi JSKD.

 

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook