preventivni pregledpreventivni pregledNaše društvo že vrsto let pripravlja preventivni pregled z merjenjem sladkorja in holesterola v krvi ter merjenje krvnega tlaka. Tokrat smo ga pripravili 21. junija 2022 v društvenih prostorih. Več kot 40 naših članov sta pregledali Marijana Žen Jurančič, dr.med in VMS Branka Vipavec iz URI Soča.

 

 

 


preventivni pregledpreventivni pregledIn kakšni so rezultati tokratnega merjenja? Glede na to, da smo člani društva glede poškodbe hrbtenjače bolj nagnjeni tudi k pridruženim boleznim, še kar zadovoljivi. Vendar vsako leto posebej poudarjamo, da bi lahko tudi sami nekoliko več storili za zdravje na tem področju, saj sta zdravo srce in ožilje temelj trdnega zdravja in dobrega počutja. Seveda so potrebna tudi odrekanja. Ne moremo se kar v nedogled razvajati s prekomernim uživanjem kave, sladkarij, alkohola, cigaret, sedenjem in drugimi na zgled prijetnimi razvadami.
Tisti, ki so ob pregledu imeli slabše rezultate, so dobili navodila in priporočilo kje morajo paziti, da bi se stanje izboljšalo.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook