Tretji krog strelske ligeNa strelišču v Slovenski Bistrici je 1. junija 2021 potekalo tretje kolo strelske lige, ki ga je v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije pripravilo Društvo paraplegikov Podravja.
Streljanja z zračnim orožjem se je udeležilo 23 tekmovalcev iz sedmih pokrajinskih društev Zveze.
V ekipni konkurenci je prvo mesto osvojil ekipa DP Prekmurja in Prlekije (1087), druga je bila DP Podravja (1041) tretja DP Istre in Krasa (1025), četrta DP jugozahodne Štajerske I (964), peta DP jugozahodne štajerske II (940), šesta pa DP ljubljanske pokrajine (610).
V skupini SH1 se je zmage veselil Franc Pinter (374) DP-MB, drugo mesto je osvojil Franc Jožef (369) DP-PP, tretji pa Srečko Petkovšek (338) DP-IK.
V težje gibalni ovirani skupini SH2, kjer strelci streljajo z naslonom je slavil Slavko Dunaj (369) DP-PP, drugi je bil Siniša Jeremič (357) DP-IK, z enakim številom točk (357) se je na trtje mesto zavihtel Aleš Vrhovc DP-LJ.
V streljanju z zračno pištolo je nepremagljiv naš strelec Toni Bavec (361), drugo mesto je osvojil Gašper Peček (268) DP-NM, tretje pa Metod Zakotnik  DP-KR (211).

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.