V maju se vsako leto zberejo v SemičuČlanice Ženske sekcije pri Društvu paraplegikov ljubljanske pokrajine se enkrat tedensko sestajajo v društvenih prostorih, kjer snujejo različne aktivnosti in izdelujejo raznovrstne unikatne izdelke. Vsako leto pa je zadnji majski teden v Domu paraplegikov v Semiču že nekako po tradiciji rezerviran za njihove aktivnosti v tem prelepem belokranjskem kotičku.
Izdelale so kar nekaj lepih voščilnicLetos so se z društvenim kombijem in vsemi potrebnimi pripomočki v Semič podale 24. maja, po petih dneh, polnih doživetij in novih izkušenj, pa se 28. maja 2021 vrnile na svoje domove. V tem času so imele delavnico izdelovanja čestitk in literarno delavnico s prebiranjem najlepših ljubezenskih pesmi Ferija Lainščka.

Preizkusile so se tudi v kuharskih veščinahLahko bi rekli, da so imele tudi nekakšno kulinarično delavnico, saj so za vse dni skrbno izbrale jedilnik in se preizkusile v kuharskih veščinah.
Vmes so s telovadbo poskrbele za kondicijo, obiskala pa jih je tudi članica dolenjskega društva Irena. Malo so poklepetale in si izmenjale izkušnje o izdelovanju različnih izdelkov. Zadnja leta pa na obisk in pogostitev redno prihaja tudi sosedova muca.

 

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook