V drugem krogu ekipno drugiPo urniku športnih tekmovanj pri Zvezi paraplegikov Slovenije je drugi krog streljanja z zračnim orožjem 22. maja 2021 pripravilo naše društvo. Na strelišču Bukovec na Vidmu se je v ekipni in posamični konkurenci, pomerilo 14 strelcev iz štirih pokrajinskih društev ZPS.
V ekipni konkurenci je prvo mesto osvojila ekipa DP Prekmurja in Prlekije (1089), druga je bila ekipa našega društva (Veselka Pevec, Aleš Vrhovc, Robert Žerovnik 988), tretja pa DP Podravja (963).
V skupini SH1 je prvo mesto osvojil Franc Jožef (364) član DP-PP, drugo Zdenko Lilek (322) DP-MB, tretje pa Gašper Peček (318) DP-NM.
V težje gibalno ovirani skupini SH2, kjer strelci streljajo z naslonom, so prva tri mesta osvojili strelci DP Prekmurja in Prlekije. Prvo  Slavko Dunaj (370), drugo Venčeslav Bezjak (356) tretje pa Leon Jurkovič (355).
V streljanju z zračno pištolo je prvo mesto osvojil Gašper Peček (289) – DP-NM, drugo pa Metod Zakotnik (124) – DP-KR.
Tekmovanje sta vodila sodnika Jože Kaplan in Matej Nose.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.