Predstavitev na PTTRok in MirjamRok in Mirjam sta 18. maja 2012 sodelovala v Tednu vseživljenjskega učenja v Šolskem centru za pošto, ekonomijo in telekomunikacije.

Povabljena sta bila na kratko predavanje ''Kaj vse zmoremo''. To predavanje so pripravili v sklopu Tedna o vseživljenjskem učenju. Poleg njiju je bila povabljena tudi študentka distrofičarka Ines. Vsak po svoje so povedali, kaj vse lahko naredijo navkljub invalidnosti in na kakšen način to naredijo. Nives je s kratkim filmčkom in potem tudi v živo predstavila, kako z usti sestavlja papirnate škatlice. Mirjam in Rok sta predstavila življenje in delo paraplegikov in tetraplegikov. Prinesla sta veliko gradiva: od slik, ki so bile narejene z usti, več izvodov našega glasila Izziv do izdelkov ženske sekcije. Predstavitev sta obogatila s projekcijo slik. Slušatelje je zanimalo predvsem, kakšen je postopek pri potovanjih, vstop in izstop iz letala, prav tako so z navdušenjem poslušali Mirjam, kako je preživela svoja dijaška in študentska leta

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook