FESTIVAL LUPAZveza paraplegikov Slovenije in Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine se bosta danes 20.9.2012 predstavila na Festivalu LUPA

Najdete nas na stojnici št. 60 na Stritarjevi ulici. Ob 17. uri pa se bo društvo predstavilo tudi na glavnem odru

Rdeča nit: Nevladne organizacije – v službi ljudi  - PROGRAM


Sicer pa bo letošnja 'številka' Lupe potekala pod geslom: Nevladne organizacije – v službi ljudi. Želimo namreč pokazati, da je poslanstvo nevladnih organizacij v prvi vrsti dvigovanje kakovosti bivanja in bogatenje vsakdana milijona prebivalcev Slovenije, ki ga s svojim delovanjem tako ali drugače povezujemo.
Ljudem pomagamo ob nesrečah, zaradi ljudi zbiramo kri, zaradi ljudi izvajamo socialne programe, zaradi ljudi in zagotavljanja bolj zdravega bivanjskega okolja skrbimo za naravo, zaradi ljudi se gremo kulturo, šport in kup drugi stvari.
Da bi našo usmerjenost k ljudem kar najbolj živo pokazali, bo program letos še bolj privlačen, dinamičen, interaktiven, fotogeničen, zabaven in slasten. Poskusili bomo v oklepaj postaviti pomanjkanje sredstev, gluhost države, ko gre za naše težave, kronično podkadrovanost, administrativne labirinte in zidove, pravne luknje. Namesto tega bomo pokazali, kaj vse zmoremo in priredili zabavo za vse, ki se bodo 20. septembra načrtno ali po naključju znašli v centru Ljubljane.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook