Pokali in kolajne za najboljšeEdo Planinc - prvi državni prvak v šahuV prostorih Planet Tuš v Celju je DP jugozahodne Štajerske ob podpori Zveze paraplegikov Slovenije 31. maja pripravilo prvo državno prvenstvo v šahu. Šahisti in šahistke so tekmovali v posamični in ekipni konkurenci. Med dvajsetimi igralci iz petih pokrajinskih društev Zveze je naslov prvega državnega prvaka osvojil naš član in najboljši šahist med paraplegiki in tetraplegiki Edo Planinc (7 točk), drugi je bil Danilo Jakomin (5.5 točk), DP-IK, tretji pa Aleksander Kandorfer (5 točk) DP-CE

.

Šahisti so sedem krogov odigrali po švicarskem sistemu, za razmišljanje, vlečenje potez in ustavitev ure so imeli na voljo 10, težje gibalno ovirani tetraplegiki pa 12 minut.

V ekipni konkurenci je prvo mesto osvojila ekipa DP ljubljanske pokrajine (4 točke), drugo ekipa DP Istre in Krasa (3 točke), tretje ekipa DP jugozahodne Štajerske (1 točka), četrto pa ekipa DP severne Štajerske (1 točka).

Tekmovanje je vodil šahovski sodnik Darkoo Plahuta, ki je ob razglasitvi zmagovalcem v posamični konkurenci podelil kolajne, ekipam pa pokale.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook