Šport in rekreacija

»Zmaga ni nekaj, kar se zgodi na igrišču, ko zapiska piščalka in zavreščijo navijači. Zmaga je nekaj, kar se gradi fizično in mentalno vsak dan, ko treniraš in vsako noč, ko sanjaš.« Emmit Smith

Redna telesna aktivnost je osnova zdravega življenja. Gibanje krepi telesne in duševne sposobnosti in igra pomembno vlogo pri rehabilitaciji oseb z gibalno oviranostjo. Telesno aktivni člani so bolj samozavestni in imajo manj težav z zdravjem. To potrjujejo naše izkušnje in strokovnjaki za rehabilitacijo.

Športna vadba

Društvo stremi k čim večji aktivnosti vseh članov, zato poskuša slediti njihovim željam in potrebam. Enkrat letno priredimo društveni preizkus, kjer se udeleženci lahko preizkusijo v različnih športih in poiščejo pravega zase. Vključijo se lahko v številne športne panoge: atletika, košarka, kegljanje, športni ribolov, šah, streljanje, curling, fitnes, kolesarstvo, namizni tenis, tenis, smučanje, potapljanje, plavanje, boccia …

URNIK 2023

Tekmovanja

Naši športniki se udeležujejo najrazličnejših tekmovanj, doma in v tujini, kjer dosegajo odlične rezultate. Med drugim tudi vseh šestih ligaških tekmovanj, ki jih organizira Zveza paraplegikov Slovenije v sodelovanju z lokalnimi društvi, in Invalidskih lig mesta Ljubljane. Tudi sami gostimo tri ligaška tekmovanja – streljanje, kegljanje in košarko. Smo tudi ponosni organizatorji tradicionalnega Pogačnikovega memoriala in mednarodnega turnirja v košarki na vozičkih.