TRETJI KROG KEGLJAŠKE LIGE S 24. MEMORIALOM PETRA ZDOVCA

Novice Splošno

Kegljačica in kegljači našega društva so tekmovali v tretjem krogu kegljaške lige v Celju.

Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske je na kegljišču Golovec v Celju 22. marca 2024 pripravilo tretji krog kegljaške lige in 24. memorial Petra Zdovca. Tekmovanja, ki je potekalo v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije, se je udeležilo 41 kegljačic in kegljačev iz osmih pokrajinskih društev Zveze. V sklopu memoriala je potekalo tudi državno prvenstvo veteranov na katerem je tekmovalo deset kegljačev.
Rezultati:
V ekipni konkurenci se je najvišje uvrstila ekipa DP Novo mesto (1594), druga je bila DP Maribor (1585), tretja DP Slovenj Gradec (1485), četrta DP Celje (1479), peta naša DP Ljubljana (1417), šesta DP Koper (1297), sedma pa DP Murska Sobota (1220).
V moški konkurenci je največ kegljev podrl Miran Jernejšek DP-MB (468), drugi je bil Tone Kanc DP-NM (435), tretji pa Sandi Rebernik DP-SG (427).
Med kegljačicami je bila najboljša Martina Glavič DP-NM (409), na drugo mesto se je zavihtela naša kegljačica Senka Ivaniševič (389), tretja pa je bila Marija Kerec DP-MB (383).
V skupini tetraplegikov se je zmage veselil Aleš Povše DP-CE (416), drugi je bil Damjan Hovnik DP-SG (391), tretji pa Branimir Črv DP-KP (361).
V konkurenci veteranov je zmagal Franc Kuhel DP-NM (368), drugi je bil naš kegljač Janez Kokalj (336), tretji pa Anton Urbanc DP-CE (334).
Za nemoten potek tekmovanja sta poskrbela sodnika Ljubo Mladenovič in Alen Peternel.

Image-17866

JAKOB ŠKANTELJ SEDMI NA BOCCIA TURNIRJU

Naš igralec boccie je v grškem mestu Heraklion na mednarodni turnir - World boccia Challenger osvojil sedmo mesto.
Image-17865

BOJAN LUKEŽIČ MED INVALIDI PRVI

Na mednarodnem turnirju Samobor Open je naš igralec Bojan Lukežič med invalidi osvojil prvo mesto.
Image-17859

V PONEDELJEK 30. OKTOBRA ZAPRTO

Pri Društvu paraplegikov ljubljanske pokrajine imamo v ponedeljek 30. oktobra 2023 kolektivni dopust zato bodo naši prostori na Dunajski 188 ta dan zaprti. Hvala za razumevanje - Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine
Image-17855

OKRNJENOST ORGANSKIH SISTEMOV OSEB Z OKVARO HRBTENJAČE

Delavnico z naslovom »Okrnjenost organskih sistemov oseb z okvaro hrbtenjače« smo izvedli v okviru projekta »Nisi sam.«
Image-17863

XVI. LITERARNI MARATON RDEČA JABOLKA

XVI. kulturnega maratona »Rdeča jabolka« so se udeležili tudi člani našega kulturnega ustvarjenja.
Image-17851

POMAGAJMO NAŠEMU ČLANU PRI OBNOVI DOMA

Na Društvu paraplegikov ljubljanske pokrajine želimo pomagati našemu članu pri obnovi doma.
Image-17850

NA 27. LJUBLJANSKEM MARATONU TUDI NAŠA PARAKOLESARKA

Na 27. Ljubljanske maratonu, kjer je ciljno črto prečkalo 11.769 tekačev in tekačic, je nastopila tudi naša parakolesarka Tanja Cerkvenik.
Image-17860

Različnost je ZAKON Novice Splošno

NA OSNOVNI ŠOLI JANKA MODRA

Na Osnovni šoli Janka Modra v Dolu pri Ljubljani je Rok Bratovž učencem 8.a razreda predstavil vzroke, ki so botrovali naši invalidnosti
Image-17848

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OSNOVNI ŠOLI FERDA VESELA

Različnost je zakon na Osnovni šoli Ferda Vesela. Poleg naših stalnih izvajalcev Andorja, Željka in Roka, smo tokrat medse povabili domačina, tudi našega člana, slikarja Damjana Roglja
Image-17846

OBISK DRUŠTVA GIBALNO OVIRANIH JUŽNE ISTRE

Obiskali so nas člani Društva telesnih invalidov Južne Istre, podružnica mesta Pula.
Image-17843

LIKOVNA KOLONIJA »BELOKRANJSKA JESEN«

Naš slikar Željko Vertelj se je udeležil tradicionalne likovne kolonije »Belokranjska jesen 2023.«
Image-17841

DNEVI KAKOVOSTI ZA ZAPOSLENE V ZDRAVSTVENEM DOMU CENTER

Predstavniki Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine so 19. oktobra 2023 sodelovali na Dnevih kakovosti za zaposlene v Zdravstvenem domu Center v Ljubljani.
Image-17839

ŽAN KRANJC TRETJI NA MEDNARODNEM MITINGU ZAGREB OPEN 2023

Naš atlet Žan Kranjc je na Mednarodnem paratletskem mitingu Zagreb Open 2023 v metu diska osvojil tretje mesto
Image-17837

LEGENDA BOJAN LUKEŽIČ DRŽAVNI PRVAK

V številčni moški konkurenci je naslov državnega prvaka osvojil legenda med igralci namiznega tenisa Bojan Lukežič, podprvak je postal drugi naš igralec Ljubiša Gajič
Image-17830

RAZLIČNOST JE ZAKON NA SREDNJI GRADBENI ŠOLI

Na Srednji gradbeni šoli v Ljubljani smo se predstavili s projektom Različnost je zakon.
Image-17829

MED ODLIČNIMI PARAPLESALCI TUDI NAŠA LARA NEDELJKOVIČ

Med odličnimi paraplesalci v češki prestolnici Pragi nastopili tudi naši tekmovalki  Lara Nedeljkovič in Brina Rogelj.