SPREJEM NOVIH ČLANOV

V društvenih prostorih smo sprejeli pet novih članov. Prisotni pa so bili tudi njihovi bodoči poverjeniki.

V prostorih društva smo 22. aprila 2024  pripravili sprejem za pet novih članov. Prisotna je bila ena od svojcev člana in socialna poverjenica Mojca Burger ter socialni poverjenik Roman Jesenšek in Ljubiša Gajič. Socialni poverjeniki so z novimi člani delili pomembne izkušnje glede invalidnosti, uporabne nasvete, izmenjali pa so si tudi kontaktne podatke, da bodo ohranjali stike. Za začetek smo se med seboj predstavili, da smo se bolje spoznali – vsak je podelil nekaj o sebi, o svoji poškodbi in občutkih, s katerimi se sooča. Zatem je Irena Žibert na kratko predstavila društvo in osem posebnih socialnih programov. Zbrane je pozdravila tudi predsednica Mirjam Kanalec, ki je prav tako delila dragocene informacije in praktične nasvete. Predstavila se nam je tudi strokovna vodja osebne asistence Nina Černe, ki je nove člane seznanila z izvajanjem osebne asistence na društvu.
Med sprejemom novih članov smo podali še različne podatke, ki so člane zanimali: od pravic iz področja socialnega in zdravstvenega varstva, pomembnost rekreacije in socializacije po poškodbi, do ureditve evropske kartice ugodnosti za invalide in podobno.
Sprejem novih članov je za društvo izredno pomemben, saj je to priložnost, da se z novimi člani spoznamo, in vidimo, kakšne vrste pomoči potrebujejo in kako jih lahko zaposleni na društvu podpremo. Med drugim je sprejem novih članov  priložnost za predstavitev aktivnosti društva, v katere se novi člani lahko vključijo. Poleg tega pa se člani spoznajo med seboj in si ustvarijo novo mrežo poznanstev.

IZŠLA JE PREDNOVOLETNA STEVILKA GLASILA IZZIV

Preberite prednovoletno številko glasila IZZIV, ki je natisnjeno kar na 90-ih straneh in popestreno s številnimi fotografijami.

Novice Splošno Foto

PESTRO, LEPO IN VESELO SLOVO OD STAREGA LETA

Slovo od starega leta smo v gostišču Portal pripravili 17. decembra 2023. Silvestrovanje je popestril pevec zabavne in rock glasbe Vili Resnik.

PONOVNO NA OSNOVNI ŠOLI JANKA MODRA

Slavko in Rok sta učencem in učiteljem osmih razredov pripravila predstavitev dejavnosti društva. S projekcijo fotografij sta jih seznanila s poškodbami hrbtenjače

NAŠI STRELCI PRVI V INVALIDSKI LIGI MESTA LJUBLJANE

Ekipa naših strelcev prva v invalidski ligi mesta Ljubljanev

DEDEK MRAZ IN IFIGENIJA SFRČKLJANA STA OBDARILA OTROKE

Otroke sta v društvenih prostorih obiskala in obdarila Dedek mraz in njegova spremljevalka Ifigenija Sfrčkljana

ZAČELE SO SE TEKME V KOŠARKARSKI LIGI V SEZONI 2023-2024

V košarkarski ligi Zveze paraplegikov Slovenije je naša ekipa Ljubljana Mercator v prvem krogu premagala ekipo DP Maribor

EKIPNO DRUGI, ALAGIČ DRUGI, VRHOVC TRETJI

Strelci našega društva so tekmovali v dveh ekipah, in dosegli zelo dober rezultat. Ekipno so bili drugi, drugi je bil tudi Džemal Alagič, tretji pa Aleš Vrhovc

POSLANICA PREDSEDNICE NSIOS MAG. MATEJE TOMAN

Poslanica predsednice NSIOS mag, Mateje Toman ob 3. decembru - mednarodnem dnevu invalidov

RAZLIČNOST JE ZAKON TUDI ZA STAREJŠE

Projekt Različnost je zakon in naše življenjske zgodbe smo tokrat za spremembo  predstavil starejšim ljudem

RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ TONETA ŠRAJA ALJOŠE

Še enkrat smo se podali na Notranjsko in projekt Različnost je zakon predstavili  učencem na Osnovni šoli Toneta Šraja Aljoše

DELAVNICA IZDELOVANJA PRAZNIČNIH VENČKOV

Članice ženske sekcije so v društvenih prostorih pod vodstvom Elizabete Kos izdelovale venčke za praznične božične in novoletne dni

LARA NEDELJKOVIČ OSMA NA SVETOVNEM PRVENSTVU V PARAPLESU

Paraplesalka našega društva Lara Nedeljkovič je na svetovnem prvenstvu v Genovi osvojila osmo mesto.

JAKOB ŠKANTELJ DRŽAVNI PRVAK V BOCCI

Član našega društva Jakob Škantelj je na državnem prvenstvu v Bocci v Puconcih osvojil naslov državnega prvaka.

SREČANJA POGOVORNE SKUPINE SE NADALJUJEJO

V društvenih prostorih se nadaljujejo srečanja pogovorne skupine, ki jo vodi dr. Vesna Radonjič.

V PRVEM KROGU JE BILA NAJBOLJŠA EKIPA DP CELJE

Na kegljišču v Radencih je 21. novembra 2023 potekal 1. krog lige Zveze paraplegikov Slovenije v kegljanju. Naš kegljač Janez Kokalj je bil v svoji kategoriji tretji

OGLEDALI SMO SI RAZSTAVO KIPARJA IVANA ZAJCA

Ljubitelji likovne in kiparske umetnosti smo si 21. novembra 2023 v Narodni galeriji v Ljubljani ogledali bogato razstavo kiparja Ivana Zajca.

USKLADITEV SOCIALNIH TRANSFERJEV

Vlada je 16. novembra 2023 na 80. redni seji soglašala s predlogi amandmajev k predlogu Zakona o izvrševanju proračunov Republike Slovenije za leti 2024 in 2025.

S PROJEKTOM RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ GRAHOVO

Vsem učencem in učiteljem podružnične šole v Grahovem smo se predstavil s podobnim programom kot v bližnji Cerknici.

PONOVNO SMO OBISKALI OŠ NOTRANJSKI ODRED CERKNICA

S projektom Različnost je zakon smo gostovali na OŠ Notranjski odred Cerknica in se na delavnicah predstavili učencem 6. razredov

SLIKARJI LIKOVNE SEKCIJE ZPS NA SNEMANJU DVEH ODDAJ

Oglejte si TV oddajo o našem slikarju Željku Vertlju, ki bo na sporedu 24. novembra 2023 ob 17.15 uri, na 1. programu RTV SLO.