Predavanje o prehrambenih dopolnilihV društvenih prostorih smo 10. februarja 2020 pripravili predavanje o naravnih dopolnilih k prehrani. Govorili smo o najpogostejših aktualnih zdravstvenih težavah in skupaj iskali rešitve za pomoč pri njihovih saniranjih.
Tokrat smo se s predavateljico in strokovno sodelavko domače lekarne dogovorili, do bomo sproščeno spregovorili o specifičnih težavah s katerimi se vsakodnevno srečujemo paraplegiki in tetraplegiki in ugotovili katera domača prehranska dopolnila najučinkovitejše lajšajo naše tegobe.

Predavala je Katja SenicaEna prvih je inkotinenca in njene hude posledice, zato smo ji posvetili največ časa. Predvsem močnejšim vnetjjim, ki jih je treba zdraviti z antibiotiki, ki uničijo tudi zdravo črevesno floro. Ta pa je seveda bistvena za imunski sistem. Posledica tega je pomanjkanje probiotikov, ki jih je treba nadomestiti.
V nadaljevanju smo slišali vse o posledicah pomanjkanja D vitamina, kalcija, žvepla, /magnezija, glukozamina, encimov, boleznih srca in ožilja, krčih …, slušatelji pa so spregovorili tudi o svojih težavah.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook