NA SVETOVNEM PRVENSTVU V CURLINGU ČETRTI

Prva zmaga na svetovnem prvenstvuOdličen začetek

VIDEO ZDA-SLO - V finskem v mestu Lohja, kjer je od 27. novembra do 2. decembra 2019 potekalo svetovno prvenstvo v curlingu B skupine, je slovenska ekipa osvojila četrto mesto. Bili smo na dobri poti, da pridemo v A divizijo, saj smo v predtekmovanju zgubili samo s Češko. Čehi so nas, potem ko smo zgubili polfinalno tekmo s Švedi, premagali tudi v tekmi za tretje mesto (10:7). Zanimivo je, da so v obeh tekmah v enem endu osvojili po 5 točk. V finalni tekmi je Kanada premagala Švedsko z rezltatom 6:1 in osvojila zlato medaljo.
Glede na igre, ki so jih naši prikazali skozi prvenstvo, smo si gotovo zaslužili boljšo uvrstitev. Če pa pogledamo v kakšnih pogojih in na kašnem ledu trenirajo, je pa četrto mesto zelo dober rezultat.
Prvi dan so naši porazili ekipo Danske (6:3), naslednji dan pa odigrali dve tekmi. V prvi so se srečali z ekipo Nemčije in jo ugnali z 8:4, v večerni tekmi pa so premagali še Litvo. Sledil je poraz s češko ekipo v kateri so vodili s 6:0 nato pa popustili in tekmo zgubili s 7:8. Četrti dan so v dopoldanskem času z rezultatom 6:2 premagali ekipo Združenih držav Amerike, popoldne pa še ekipo Madžarske (9:2). V zadnji tekmi predtekmovanja so z rezultatom 7:6 premagali še ekipo Anglije. V polfinalni tekmi je naša ekipa morala priznati premoč Švedski (5:7).
V skupini A so tekmovali: Finska, Kanada, Švedska, Italija, Turčija, Japonska in Poljska, v skupini B pa: Slovenija, Češka, Danska, Nemčija, Anglija, Litva, ZDA in Madžarska.
Slovensko reprezentanco sta vodila trener Gregor Verbinc in Anja Pečaver, tekmvalio pa so: Jovita Jeglič iz DP Gorenjske in Robert ŽerovnikŽiga Bajde ter Jože Klemen iz DP ljubljanske pokrajine.

 

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
SI 92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook