Naša skupina recitatorkV Mestni knjižnici GrosupljeNaša recitatorska skupina ONA & ONE, ki jo sestavljajo: Marjana Lavrin, Alenka Tratnjek in Ana Feržan, se je 18. oktobra 2019 predstavila v Mestni knjižnici v Grosuplju. Za učence osmih razredov OŠ Brinje in OŠ Šmarje Sap je pripravila Literarne utrinke z Vodnikom, program pa je s spominom na velikega slovenskega izobraženca povezovala naša priznana pesnica Darinka Slanovec.
Učence je s kratko predstavitvijo našega društva nagovorila Saša Jereb, z dobrodošlico pa se je recitatorkam zahvalila direktorica knjižnice Roža Kek. Recitacije je v ozadju spremljala glasba slovenskih narodnih pesmi (Slovenec sem, Triglav moj dom, Slovenija od kot lepote tvoje in Dramilo v izvedbi Trkaja)
Letos je minilo 200 let od smrti Valentina Vodnika, pesnika, jezikoslovca, prevajalca, razsvetljenca, učitelja, duhovnika, novinarja in urednika. In tako so se s temi utrinki tudi naši kulturni ustvarjalci in učenci poklonili velikemu slovenskemu možu.
Kulturni dogodek je sofinanciral Javni sklad RS za kulturne dejavnosti.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
SI 92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook