DRUGO MESTO ZA NAŠE KOŠARKARJE

Finalna tekmaPo šestih kolih v sezoni 2017-2018 so se 14. aprila 2018 štiri najboljše slovenske košarkarske ekipe v organizaciji ZŠIS-POK pomerile za naslov državnega prvaka. Laskavi naslov je osvojila ekipa DP Novo mesto, ki je v finalni tekmi premagala našo ekip DP Ljubljano Mercator. Tretje mesto je osvojila DP Maribor, četrto pa lanskoletni prvak DP Celje.

Državni prvak - ekipa DP Novo mestoV tekmah za uvrstitve v finalne nastope je DP Ljubljana Mercator najprej premagala DP Celje (66:49), zatem pa DP Novo mesto še DP Maribor (74:42).
Za bronasto odličje sta se pod koši srečali poraženki predtekmovanja DP Maribor in lanskoletni prvak DP Celje. Boljšo igro so prikazali Mariborčani, ki so Celjane porazili z rezultatom 65:50
Naslov državnih prvakov si je v finalni tekmi priborila DP Novo mesto. V tekmi polni preobratov in zgrešenih metov je dolenjska ekipa naše košarkarje ugnala z rezultatom 59:56. Glede na pripravljenost naše ekipe smo pričkovali več.
Tekme sta sodila Nedžad Budimljić in Smiljan Kereži.
V razširjeni slovenski ligi ZPS-ORMEGA MM, kjer je med petimi slovenskimi moštvi tekmovala tudi avstrijska ekipa RSV Kärnten, je prvo kolo v Ribnici pripravila DP Ljubljana Mercator, drugo v Laškem DP Celje Thermana, tretje v Novem mestu DP Novo mesto, četrto RSV Kärnten v Wolfsbergu, peto v Miklavžu na Dravskem polju DP Maribor, šesto pa v Tržiču DP Kranj.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.