RAZLIČNOST JE ZAKON NA OŠ GRADEC

Prestavitev društvaTokrat smo imeli delovno soboto in 7. aprila 2018 sodelovali na naravoslovnem dnevu na OŠ Gradec v Litiji. Poleg Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine so se dneva zaščite in reševanje udeležil še: reševalci, gasilci, policija, Rdeči križ in Gorska reševalna služba. Vsaka služba je imela svoje delavnice, naše društvo pa se je predstavilo s predavanjem, na katerem so učenci in tudi učitelji izvedeli vse o poškodbah hrbtenjače in vzrokih za njihov nastanek.

Učenci so zaigrali košarko na vozičkihOtroke smo opozorili na obnašanje v prometu (pripenjanje pasu, nošenju čelade, tudi na kolesih, in zaščitne opreme na motorjih), plezanja po drevesih ter skokih na glavo v vodo.
Izvedeli so tudi kakšne programe izvaja društvo in s čim vsem se para in tetraplegiki ukvarjamo. Na poligonu so se poizkusili v vožnji z vozički čez različne ovire, v telovadnici pa so se srečali s košarko na vozičkih in igranjem namiznega tenisa. V obeh športih so se seveda tudi sami poizkusili. Z prikazanim so bili učenci, učitelji in tudi mi zelo zadovoljni.
Po končanih delavnicah pa so pred šolo uprizorili še reševalno akcijo - reševanje voznika iz ukleščenega vozila. Program sofinancira Javna agencija RS za varnost prometa.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
SI 92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook