AVSTRIJCI ŠE VEDNO NA VRHU

Zapisnikmarska mizaV športni dvorani OŠ Miklavž na Dravskem polju so ekipe, ki tekmujejo v razširjeni slovenski košarkarski ligi ZPS – ORMEGA MM odigrale peti krog. V organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije je 10. marca 2018 tekmovanje pripravilo Društvo paraplegikov Podravja.
Uvodno tekmo je dobila domača ekipa DP Maribor, ki je z visoko razliko premagala DP Celje Thermana. Srečanje je bilo odločeno že ob polčasu (32:17). Mariborčani so v nadaljevanju z dobro igro še dvigovali ritem in zmagali s 60:23.
V drugi tekmi sta moči na parketu merili naša ekipa DP Ljubljana Mercator in DP Novo mesto. Vodili smo dobršen del prvega polčasa, v drugem pa so vztrajni Dolenjci rezultat izenačili, prevzeli vodstvo in zmagali z 49:43.
V tretji tekmi sta si nasproti stali DP Maribor in RSV Kärnten. Mariborčani so začeli obetavno in dobili prvo četrtino. Sveže spočiti Avstrijci so v drugi četrtini prevzeli pobudo in z dobro igro v nadaljevanju samo še povečevali razliko. Zmagali so z 61:45.
DP Celje Thermana je v četrti tekmi bila bolj zbrana kot v prvi. Z dobro igro v obrambi in z dobrim napadom je s 50:30 ugnala DP Kranj.
Zadnjo tekmo je dobila favorizirana ekipa RSV Kärnten, ki je z minimalno razliko (66:63) premagala DP Novo mesto.
Najboljši strelci po petem kolu: Enis Musić DP Celje Thermana (178), Robert Holdering RSV Kärnten (167), Boštjan Ceglar DP Novo mesto (156).
Tekme sta spremljala tehnični delegat lige Milan Lukan in vodja športa pri Zvezi Gregor Gračner.