EKIPA DP LJUBLJANA MERCATOR NA DRUGEM MESTU

Četrti krog lige ZPS-ORMEGA MMV športni dvorani v Wolfsbergu (Avstrija) so ekipe, ki tekmujejo v razširjeni slovenski ligi ZPS–ORMEGA MM odigrale četrti krog. Tokratno srečanje je 18. februarja 2018 v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije pripravila ekipa RSV Kärnten.
Uvodna tekma je pripadla domači ekipi RSV Kärnten, ki je z dvaindvajsetimi točkami razlike ugnala ekipo našega društva. Avstrijci so že v začetku tekme nakazali, da so zelo razigrani, na drugi so naši igralci lovili priključek, vendar so bili premalo učinkoviti in srečanje izgubili s 50:72.
Četrti krog so pripravili AvstrijciV drugi tekmi sta se pomerili DP Celje Thermana in DP Novo mesto. Štajerci so prvi polčas dobili za dve točki, v nadaljevanju so popravili obrambo in zmagali z 51:42.
Tretjo tekmo je z ogromno razliko dobila ekipa RSV Kärnten, ki je povsem nadigrala DP Kranj. Slavila je z visokih 88:38. Za Gorenjce je bila usodna druga četrtina (25:8) v nadaljevanju pa so bili v napadu povsem neučinkoviti.
V četrtem obračunu je naša ekipa ugnala DP Maribor s 47:40.
Peto tekmo je dobila DP Kranj, ki si je razliko petih točk priigrala v prvi in zadnji četrtini. Ekipo DP Novo mesto je premagala s 53: 48.
Najboljši strelci lige: Enis Musič DP Celje Thermana (144), Janez Učakar DP Kranj (126), Boštjan Ceglar DP Novo mesto (116).
Tekme sta spremljala tehnični delegat Milan Lukan ter vodja športa pri Zvezi GregorGračner.
Vrstni red po četrtem krogu: 1. RSV Kärnten, 2. DP Ljubljana Mercator, 3. DP Novo mesto, 4. DP Maribor, 5. DP Celje Thermana, 6. DP Kranj.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.