ZA VEČJO VARNOST OTROK

Predstavnika našega društva na slovesnem dogodkuJavna agencija RS za varnost prometa je v sodelovanju z različnimi partnerji, državnimi organi, sveti za preventivo in drugimi, tudi v letošnjem letu ob pričetku novega šolskega pripravila preventivne aktivnosti za večjo varnost otrok na šolskih poteh.
V različnih aktivnosti so 1. septembra 2017 na prvi šolski skupaj z OŠ Koseze v Ljubljani pripravili slovesen dogodek ob sprejemu prvošolcev. Pred šolo so prvošolce in njihove starše nagovorili dr. Peter Gašperšič, minister za infrastrukturo, dr. Maja Makovec Brenčič, ministrica za izobraževanje znanost in šport, Aleš Čerin, podžupan MOL, ravnateljica šole Lorieta Pečoler ter mag. Igor Velov direktor agencije. Ob tej priložnosti so podpisali tudi medsebojni sporazum za večjo prometno varnost otrok, mladostnikov in mladih.
Dogodka sta se udeležila tudi predsednica našega društva Mirjam Kanalec in Rok Bratovž, ki vodi projekt »Različnost jr zakon.« S tem projektom opozarjamo mlade na vzroke, ki so botrovali naši invalidnosti, predvsem pa na prometne nesreče. Doslej smo obiskali že 62 osnovnih, srednjih in višjih šol. Tudi naša predstavnika sta se poškodovala v prometnih nesrečah.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
SI 92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook