"RAZLIČNOST JE ZAKON" NA SREDNJI LESARSKI ŠOLI

Na Srednji lesarski šoliTokrat je bila z našo predstavitvijo 6. junija 2017 na vrsti Srednja lesarska šola Ljubljana in dijaki prvega B letnika, ter njihova profesorica in šolska svetovalka. Predavanje sta uspešno izvedla tetraplegika Nino in Rok, opozorila pa sta na vzroke in posledice poškodb hrbtenjače. Ker so dijaki v letih, ko že lahko opravljajo vozniški izpit za avto, je bilo veliko govora tudi o prometni varnosti - o uporabi varnostnega pasu v avtomobilu in uporabi čelad in drugih zaščitnih sredstvih na motornih kolesih.

Ker je čas češenj, sta opozorila tudi na padce z dreves in ob prihajajočem poletju na skoke na glavo v vodo. Ker se nekaj fantov ukvarja z parkour, preskakovanje raznih ovir v urbanem okolju, skakanje in ograj na balkone, visenje iz mostov itd. (kar je bil tudi prvotni razlog za naš obisk), sta oba predavatelja, v zavedanju, da fantov ne bosta odvrnila od takega početja, opozorila na možne posledice tega vse bolj popularnega športa oz. gibanja.
Čas je hitro minil in s strani šole je prišla želja po nadaljnjem sodelovanju v prihodnjem šolskem letu. Projekt sofinancira Javna agencija Republike Slovenije za varnost prometa.

mt_ignoremt_ignore

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
SI 92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook