PREDSTAVITEV NA OŠ FRANC ROZMAN-STANE

Predstavitev na OŠ Franc Rozman - StaneSpominek za spominFOTOGRAFIJE - Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine se je 7. oktobra s projektom »Različnost je zakon« predstavilo na OŠ Franca Rozmana-Staneta v Šentvidu pri Ljubljani. V okviru Tedna otroka, smo izvedli predavanje in delavnice za 121 učenk in učencev 4. 5. in 6. razreda. V uvodnem predavanju sta Mirjam in Rok učencem predstavila društvo, jih opozorila na nevarnosti v prometu in drugih aktivnostih, ki botrujejo poškodbam hrbtenjače.
Z velikim zanimanjem pa so poslušali tudi njuni življenjski zgodbi; o tem kako sta se znašla na invalidskem vozičku.
Sledile so še štiri delavnice. Na poligonu so učenke in učenci poskušali z vozički premagovati ovire. Spremljal jih je Nino. V športni delavnici sta jim namizni tenis predstavila Zdenko in Barbara, skozi pravila košarke pa sta jih popeljala Marino in Boštjan. V slikarski delavnici so občudovali Silva Mehleta pri slikanju z usti, ročne spretnosti naših članic Aktiva žena pa jim je predstavila Alenka. Zaigrali so tudi namizni tenis, z vozička pa poskusili zadeti koš, izdelali so svoj spominek in se poskusili v slikanju z usti. Ob tej priložnosti smo šolski knjižnici prispevali nekaj našega gradiva - od knjig, do najrazličnejših brošur, pa tudi naše glasilo IZZIV.
Silvo Mehle - kako se slika z usti


Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
SI 92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook