PREDSTAVILI SMO SE SREDNJEŠOLCEM V TRBOVLJAH

Med srednješolci v TrbovljahNaša predstavitevPredstavniki Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine - Petra Beja, Mirjam Kanalec, Rok Bratovž in Denis Keranović smo se 23. aprila odpravili v Zasavje na Gimnazijo in ekonomsko srednjo šolo Trbovlje. Tam so nas pričakali: lepo sončno vreme, prijazni in odprti dijaki ter profesorji. Predstavili smo jim Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine, pogovarjali smo se o sami strukturi hrbtenice in hrbtenjače, o najpogostejših vzrokih poškodb hrbtenjače ter hudih posledicah, ki jih prinese paraplegija in tetraplegija.
Za konec smo delili še naše življenjske zgodbe in jih opozorili, na nevarnosti v prometu, kakor tudi pri športih, skokih v vodo ipd. Dijaki so nas z zanimanjem in s kančkom sočutja ter pretresljivosti poslušali, tako da smo morali tisto eno šolsko uro še malo potegniti v naslednjo uro. Bil je lep dan. Predvsem poučen, razbili smo tudi nekaj tabujev o invalidih, saj smo se skupaj nasmejali in se imeli res dobro.


Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
SI 92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook