PRED POČITNICAMI NA OŠ ŠMARTNO V TUHINJU

Predstavitev poslanstva društvaPredstavitev športaFOTOGRAFIJE - Pred brezskrbnimi počitnicami smo 21. junija 2013 obiskali OŠ Šmartno v Tuhinjski dolini in učencem sedmih in osmih razredov v treh delavnicah predstavili projekt »Različnost je zakon.«
Na prvi delavnici - o poslanstvu društva ter življenju in delu paraplegikov in tetraplegikov - smo ob projekciji slik, dali poudarek vzrokom, ki so nas v poletnem času pripeljali na invalidski voziček.

Torej skokom v vodo, prometnim nesrečam (vožnja z motorjem, kolesom, pešcem) in raznim padcem z dreves. Seznanili smo jih tudi z vsemi hudimi posledicami, ki jih pusti poškodba hrbtenjače. Še posebej tista najhujša v vratnem predelu. Na drugi delavnici so se učenci in njihovi učitelji seznanili z arhitekturnimi ovirami s katerimi se žal, še vedno vsakodnevno srečujemo, na tretji pa s športom in športnimi dosežki naših športnikov. Na obeh teh delavnicah so učenci tudi praktično poskusili kako premagujemo ovire ali pa kako težko je z invalidskega vozička zadeti koš. Učencem in učiteljem smo zaželeli še varno in prijetno počitnikovanje, nato pa se od prijetnih gostiteljev poslovili.
Kako premagujemo ovire

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
SI 92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook