PREDSTAVITEV NA OŠ dr. IVAN PRIJATELJ V SODRAŽICI

sodrazica1FOTOGRAFIJE - Z enakim sodrazica2namenom, kot 7. maja, smo 14. maja obiskali tudi učence na osnovni šoli dr. Ivan Prijatelj v Sodražici, kjer nas je najprej sprejel župan občine Blaž Milavec. Osnovno šolo v Sodražici obiskuje 215 učenk in učencev, zraven pa sodi tudi vrtec, ki ga obiskuje 100 malčkov.
Tokratna predstavitev je potekala v treh delih. Najprej smo se predstavili malčkom v vrtcu, nato pa vsem učencem od prvega do devetega razreda. Pred vsako našo predstavitvijo nas je lepo pozdravila in napovedala ravnateljica prof. Majda Kovačič Cimperman, mi pa smo nato predstavili delovanje društva, življenje ljudi s poškodbo hrbtenjače in vzroke, ki pripeljejo do teh poškodb. Prav tem vzrokom smo dali največ poudarka, saj smo želeli preventivno opozoriti na številne nesreče zaradi katerih človek lahko pristane na invalidskem vozičku. Predstavitev smo slikovno podprli in prilagodili glede na starost slušateljev. sodrazica3Celotnosodrazica4 dogajanje je potekalo v telovadnici šole, kjer so se predstavili tudi naši košarkarji in igralci v namiznem tenisu. Posebna predstavitev pa je bila tudi v avli šole, kjer so svoje ročne spretnosti pokazale naše članice in slikar Željko Vertelj, ki svoja umetniška dela ustvarja s čopičem v ustih.
Predstavitev je bila zanimiva in koristna za vse, tako za učence, kot za nas, saj je bilo to prvič, da smo se predstavili tako mladi populaciji. Zato smo se dogovorili, da se ponovno srečamo v začetku naslednjega šolskega leta.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
SI 92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook