BOŽIČEK JE NAJMLAJŠIM PRINESEL ZVRHAN KOŠ DARIL

Vintarjevec

 V A B I L O

na spomladansko srečanje v Občini Litija
in Občini Šmartno pri Litiji.
13. junij 2020 ob 12. uri.
Voden ogled znamenitega rudnika Sitarjevec pri Litiji.

Ob 14. uri osrednje srečanje z zabavnim programom
na piknik prostoru Vintarjevec 6 v Šmartnem pri Litiji.
Slovesna predaja novega kombija z zaključkom
humanitarne akcije zbiranja sredstev.

bozicek1FOTOGRAFIJE - 16. decembrabozicek2 2009 je bilo v naših društvenih prostorih še posebej živahno in veselo. Skoraj 30 otrok naših članov in sodelavcev je namreč nestrpno pričakovalo prihod Božička, še posebej pa njegova pisana darila. Ker pa v takih trenutkih čas izredno počasi teče, je neučakanim malčkom pričakovanje popestril lutkar, animator, pisec zgodb, glasbenik in pravljičar Boris Kononenko - gledališče Mladi Maj.

 

Prav za to priložnost jim je pripravil lutkovno igrico »MOJ DOMEK«, ki predstavlja malega Zmajčka Jurčka, ki srečno živi na Ljubljanskem Barju. Nekega dne se je nad barjem razbesnela huda nevihta in zmajčku Jurčku uničila dom. V jajčni lupini je priplul do Ljubljane, kjer so ga utapljajočega rešili otroci. Skupaj so poiskali nov dom in ga tudi našli! Grajski slaščičar Sladki Zmajček, ki živi na Ljubljanskem Gradu je Jurčka posvojil in mu ponudil topel dom. Ker so v igrici sodelovali tudi otroci, so se v dogajanje tako vživeli, da so na Božička skoraj že pozabili. No, radovedne glavice so se vse bolj pogosto obračale proti vratom in po končani predstavi končno le priklicale tako težko pričakovanega Božička in njegov zvrhan koš bogatih daril.

Logotip Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine

Društvo paraplegikov ljubljanske pokrajine je bilo ustanovljeno 5. decembra 1978 in združuje skoraj tretjino vseh slovenskih paraplegikov in tetraplegikov.
Namen in cilj društva je prostovoljno in neodvisno združevanje paraplegikov in tetraplegikov zaradi ugotavljanja in zadovoljevanja njihovih posebnih potreb ter zastopanja njihovih interesov.

Društvo paraplegikov
ljubljanske pokrajine
Dunajska cesta 188 - 1000 Ljubljana

Telefon: +386 (01) 569-11-23
Telefaks: +386 (01) 569-11-24
GSM: 041 649-806 - 051 649-806

E-pošta: dlj.paraplegik@guest.arnes.si
Splet: www.drustvo-para-lj.si

Transakcijski račun:
SI56 6100 0001 8731 144

Davčna številka:
SI 92039456

Twitter YouTube QR koda
mt_ignore Facebook